Lilija Paegle, biedrības Otrās Mājas vadītāja Publicēts: 2012-04-16 07:50:00 / Sabiedrība
Ziņot redakcijai
Ja runā lietišķi, tad tā bija divu dienu akcija 13.un 14.aprīlī pārtikas bankas Paēdušai Latvijai ietvaros, aicināt cilvēkus palīdzēt grūtībās nonākušām ģimenēm, bet par šīm divām dienām nevar runāt vienaldzīgi. Tas bija emocionāli satriecoši. Mūsu biedrība Otrās Mājas aprīlim Latvijas Samariešu Apvienībai iesniedza pieteikumu 164 ģimeņu atbalstam.Tās nebija tikai ģimenes ar bērniem, bet šoreiz arī invalīdi un pensionāri viņu vidū. Saņēmām apstiprinājumu tikai 55 ģimeņu atbalstam, bet, kā ar pārējām 109 ģimenēm?
Glābējpakas šajā gadījumā būtu īsti vietā un tā bija ļoti spēcīga motivācija darboties, uzrunāt un aicināt cilvēkus ielikt kādus produktus paciņās, ko mēs viņiem iedevām. Atpakaļ saņēmām 275 daļēji vai pilnīgi aizpildītus maisiņus. Sevišķi aizkustināja cilvēki, kuriem pašiem iet grūti un viņi bija atsaucīgi. Redzēt, kā vecāki mudina savus bērnus nodot šīs pārtikas paciņas savākšanas punktā, ar kādu lepnumu un prieku viņi to darīja.Vecāki ir paraugs pēc kā bērni dzīvo un dzīvos. Redzēt, kā smagu fizisku problēmu skarts cilvēks, kas ar grūtībām pārvietojās ar kruķiem (diez, kurš no mūsu komandas viņu uzrunāja un iedeva maisiņu?), atpakaļ atgriezās ar līdz augšai piepildītu maisiņu-tas viss ārkārtīgi emocionāli iespaidoja. Redzēt, kā cilvēks, kurš piepildījis Glābējpaku pilnu līdz augšai, no veikala iziet ar pustukšu tīkliņu savām vajadzībām-tas viss riesa aizkustinājuma asaras. Sastapāmies arī ar ironiju, izsmieklu, ar augstprātīgiem smaidiem, vēsu vienaldzību.Viņi arī ir mūsu līdzcilvēki un tāda ir mūsu sabiedrība. Kāds cilvēks, nododod mums savu piepildīto paciņu, stingri noteica- tikai nedodiet sliņķiem, dzērājiem- kam arī mēs piekritām. Arī mēs, brīprātīgie, ieliekot savu darbu, uzņēmību- gribam, lai šīs pārtikas paciņas-Glābējpakas tiešām nonāk līdz ģimenēm, kas ir centīgas, darbīgas, bet šobrīd kāda apgrūtinājuma priekšā un palīdzība vajadzīga epizodiski, lai pārvarētu kādu nelāgu posmu savā dzīvē.
Šo paciņu tālākais liktenis. Biedrībā paciņu saturs tiek izņemts, sašķiroti produkti, kas var stāvēt ilgāk un kuriem lietošanas termiņš drīz beigsies. Tie arī tiek ātrāk izdalīti centīgām un darbīgām ģimenēm. Pēc tam, līdzīgi kā pārtikas bankas Paēdušai Latvija, produkti tiek līdzīgi sadalīti pa frakcijām, lai visos maisiņos tiktu līdzvērtīgi produkti. Protams, visos maisiņos līdzvērtīgi nesanāk, bet lielai daļai gan un tad tiek dalīts, atkarībā no tā, cik kupla ģimene atnākusi. Atlikušos produktus un tie parasti ir makaroni, beigās izdalām jau kā mierinājumu tiem, kam nekas nav ticis.(Tas no iepriekšējā mēneša pieredzes).No 275 vairāk vai mazāk piepildītajiem maisiņiem tālāk izveidojām puslīdz vienādas 42 maisiņus, bet ar mazāku, bet vienādu sastāvu vēl 38, tātad no 109 ģimenēm vismaz 78 ģimenes vēl tiks iepriecinātas un iepriecinājumam arī pa kādam kārumam-saldumam.
Rezumējums-aicinājums, atbalstīt ģimenes ar bērniem ir sadzirdēts, brīvprātīgo darbs divu dienu akcijā, katrā dienā 4 stundas, pēc tam paku komplektēšanā, dalīšanā, lai arī nogurdinošs, toties iespaidu bagāts un devis gandarījumu par līdzcilvēku atsaucību. Vēl lielāku prieku izjutām, kad pirmās ģimenes jau saņēma ar tādu mīlestību un pārdzīvojumiem sagādātās paciņas. Mani, kā vadītāju iepriecināja, ka akcijā kā brīvprātīgie strādā arī divu daudzbērnu ģimeņu pārstāvji un viņi ir tieši tie, kas saskaroties ar dzīves grūtībām, nevis nolaiž rokas, bet iet un darbojas, palīdz ne vien sev, bet arī citiem. Tāpat iepriecina arī divas jaunietes/bezdarbnieces brīvprātīgo darbā, jo arī viņas gandarījumu jūt, palīdzot citiem grūtībās nonākušajiem, bet vēl vairāk pateicīgi esam tām ģimenēm, kas atsaucās uz uzrunu, ka patreiz notiek akcija, lai atbalstītu grūtībās nonākušās ģimenes. Pa visiem kopā mēs esam atbalstījuši vēl 78 ģimenes no 109 pārtikas bankā neapstiprinātajām ģimenēm, jo nebija pietiekoši saziedots. Lai Dievs svētī devējus! Paldies veikala Maxima darbiniekiem par atsaucību, Rīgas ielā 23. |