ogresfakti Publicēts: 2011-04-06 13:57:00 / Sabiedrība
Ziņot redakcijai
Ogres apkārtnē vēl nav reģistrēts neviens kūlas dedzināšanas gadījums, informē VUGD Ogres nodaļas komandieris Imants Dudarevs.
Tikmēr citviet Latvijā jau sākusies kūlas dedzināšana, informē VUGD. Katru gadu kūlas dedzināšana nodara kaitējumu ne tikai videi, bet arī cilvēku īpašumiem, veselībai un pat dzīvībai.
Iestājoties siltākam laikam, Latvijā sākusies aktīva pērnā gada zāles dedzināšana. Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācijas, šopavasar lielākās degšanas platības konstatētas Liepājas - Ventspils autoceļa 56 km, kur dega 10 000 m2 pērnās zāles, Liepājā, Atmodas bulvārī - 2000m2, Olaines pagastā, pie dzelzceļa stacijas „Baloži” - 1500m2 un Jelgavā, Loka maģistrālē - 5000m2. Kūlas ugunsgrēki svētdien dzēsti arī Tukumā, Ludzā, Bauskas novada Ceraukstes pagastā, Daugavpilī, Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, Salaspilī un Rīgā. Kopumā šogad dzēsts jau 51 kūlas ugunsgrēks.
VUGD atgādina, ka, dedzinot kūlu, cilvēki apdraud gan savu, gan līdzcilvēku īpašumu un pat dzīvību. Kaut gan pēdējos gados kūlas ugunsgrēkos cilvēki nav gājuši bojā, tomēr ir liels skaits cietušo. Saskaņā ar VUGD statistiku pērn šajos ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki, taču faktiskais skaits ir lielāks, jo nereti cilvēki kūlas ugunsgrēku pašu spēkiem ir nodzēsuši un ugunsdzēsēju palīdzība vairs nav nepieciešama, taču pēc tam griezušies pie mediķiem, jo gūti pat tik nopietni apdegumi, ka jāārstējas slimnīcā.
Pērno zāli dedzina tikai tajās vietās, kur nav sakopts un rudenī nav nopļauts. Kūlas dedzināšana - tas nav veids, kā sakopt neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas. Diemžēl Latvijā ir plašas teritorijas, kurās zemes īpašnieki pastāvīgi nedzīvo un gadiem neliekas zinis par savu īpašumu. Šādās teritorijās kūlas ugunsgrēki notiek lielās platībās, apdraudot arī kaimiņu īpašumu vai tuvumā esošos mežus.
Ik gadus daudz kūlas ugunsgrēku reģistrēts arī pilsētās. Kaut gan, salīdzinot ar lauku teritorijām, pilsētā izdeg daudz mazākas platības, šie ugunsgrēki ir ļoti bīstami, jo apbūve ir daudz blīvāka, un kūlas ugunsgrēki apdraud dzīvojamās mājas, saimniecības būves, vēsturiskos pieminekļus u.c. pilsētas objektus. Ugunsgrēku rezultātā tiek piedūmota un piesārņota pilsētas teritorija.
Katru gadu kūlas ugunsgrēkos tiek nopostītas ēkas, ir bijuši gadījumi, kad šajos ugunsgrēkos iet bojā arī cilvēki.
|