Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Aivita Heniņa, Ogres novada TIC direktore
  Publicēts: 2010-03-10  13:24:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Šā gada 7.martā Ogres novada Tūrisma informācijas centram  (TIC) apritēja 10 gadi. Jāsaka godīgi, paši šo faktu nebūtu pat piefiksējuši, ja vien mūsu jaunajā mājas lapā www.latvijascentrs.lv nebūtu paredzēta sadaļa „TIC vēsture”.  Tieši šis apstāklis pamudināja atskatīties uz notikušo un paveikto Tūrisma informācijas centrā aizvadītajos 10 gados.

TIC struktūra

TIC tika dibināts 2000.gada 7.martā. Toreizējais status bija Bezpeļņas organizācija (BO) Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) Ogres tūrisma informācijas centrs. Bija trīs dibinātāji: Ogres rajona padome, Ogres pilsētas dome, Pašvaldību ekonomiskās attīstības fonds. Laika gaitā TIC struktūra ir mainījusies vairakkārt: tā ir bijusi gan pašvaldību kopīgā aģentūra, kad TIC finansēja visas sešpadsmit toreizējās Ogres rajona pašvaldības, gan vienas pašvaldības – Ogres rajona –aģentūra. Arī šobrīd TIC ir vienas pašvaldības aģentūra, tikai nu jau pamatojoties uz valstī notikušo administratīvi teritoriālo reformu, Ogres novada pašvaldības. Jāuzsver, ka visas šīs izmaiņas nebija TIC iegriba, tās diktēja valstī notiekošie procesi – likumu izmaiņas un reformas.

TIC darbinieki

Šajos desmit pastāvēšanas gados TIC kopumā ir strādājuši pieci darbinieki. Un neapšaubāmi tieši darbinieki ir katra uzņēmuma vislielākā bagātība. Pie TIC dibināšanas man diemžēl nebija lemts stāvēt. Tā pirmais vadītājs un TIC dibinātājs bija Mārtiņš Leja, kurš šajā amatā nostrādāja līdz 2001.gada oktobrim un no šī laika par TIC direktori (šādu amata nosaukumu pieprasa likumdošana) strādāju es Aivita Heniņa. Ar manu stāšanos amatā TIC tika  izveidota vēl viena štata vieta – tūrisma speciālists.

Pirmā mana kolēģe bija Inese Ločmele, tad Ilze Krastiņa, bet nu jau no 2004.gada septembra – Solvita Šmite. Šodien gribu pateikt lielu paldies visiem savā laikā TIC strādājošajiem, jo katrs ir devis savu ieguldījumu un veicinājis Ogres rajona atpazīstamību. Protams, īpašu paldies gribu pateikt savai šā brīža kolēģei Solvitai Šmitei, jo uzskatu, ka Solvitai piemīt visas tās īpašības, kuras nepieciešamas darbiniekam tūrisma informācijas centrā – viņa ir kompetenta tūrisma nozarē, māk uzklausīt, spēj koncentrēties un tikt galā ar neprognozējamām situācijām un jautājumiem un tā varētu turpināt vēl un vēl. Katrā gadījumā, ja valdība un likumdošana ļautu, tad prēmiju viņa šajā TIC nozīmīgajā jubilejā būtu pelnījusi noteikti.

TIC mājvietas

Visu šo desmit gadu laikā TIC ir mitinājies trijās vietās Ogres pilsētā. Pirmā bija Preses iela 2, tur TIC savu mājvietu rada no dibināšanas brīža līdz 2006.gadam, kad to īpašnieki uzteica mums telpas. Lai arī tās nebija īsti piemērotas TIC darbībai, tās tomēr atradās pilsētas centrā. Nākamo mājvietu mēs atradām Ausekļa prospektā 7, jo tolaik, tā saucamajos treknajos gados, telpas pilsētas centrā par adekvātu samaksu nebija iespējams noīrēt. Jāsaka godīgi, uz Ausekļa prospektu gājām dalītu jūtu vadīti – vairs nebūsim pilsētas centrā, taču telpas ir ideālas TIC darbībai un atrodas 20.gs.sākumā celta ēkā, kuras zināmā mērā ir Ogres pilsētas vizītkarte. Kamēr tur bijām, lepojāmies ar to, ka esam vienīgais TIC Latvijā, kuram ir savs kamīns. Taču tas, ka neatradāmies pilsētas centrā darīja savu – samazinājās apmeklētāju skaits. 2008.gada decembrī radās iespēja nomāt telpas autoostā. To arī izmantojām un arī šodien mūs var atrast Brīvības ielā 12a, Ogres autoostas 2.stāvā. Kaut arī šobrīd atrodamies ēkas otrajā stāvā, tas tomēr atbilst TIC standartiem, jo cilvēki ar īpašām vajadzībām tiek pie mums ar liftu, kas ir paredzēts tieši šim mērķim. Tagad atkal, tā pat kā Preses ielā, pildām ne tikai Tūrisma informācijas centra funkcijas, bet vispār informācijas centra funkcijas, jo tādi jautājumi kā – Kur šeit var nodot teļu? un Kur var nopirkt zārku? ir mūsu ikdiena!

TIC aktivitātes un izdotie informatīvie materiāli

Nav iespējams uzskaitīt visas tās aktivitātes, kurās TIC darbinieki visos šajos desmit gados ir aktīvi piedalījušies, kā arī izvērtēt reālo ekonomisko pienesumu visā bijušajā Ogres rajona teritorijā. Taču par to, ka darbs nav bijis veltīgs visu šo gadu garumā, liecina veiksmīgā TIC sadarbība gan ar pašvaldību vadītājiem un domēm, gan ar tūrisma uzņēmējiem. Praktiski nav tādu apskates objektu bijušajā Ogres rajona teritorijā, uz kuriem nav uzstādītas norādes zīmes, apkalpoto personu skaits TIC sniedzas tūkstošos, nerunājot nemaz par atbildēm uz telefona zvaniem un e-pasta vēstulēm.

2002.gada decembrī tika pabeigts darbs pie Ogres  pilsētas tūrisma logo. Īpašs gandarījums ir par to, ka tā skices autors ir Armands Rīders, kas tolaik mācījās Ogres Mākslas skolā un viņam bija tikai 14 gadi.

Jau kopš 2001.gada Ogres TIC ir piedalījies starptautiskajos tūrisma gadatirgos gan Rīgā, gan Tallinā, gan arī Viļņā un kopš 2007.gada arī Helsinkos. Tieši izstādes ir viens no veidiem, kā informāciju par Ogres apkārtnē esošo tūrisma piedāvājumu novadīt līdz potenciālam tūristam – Ogres rajona apmeklētājam. Parasti izstādēs piedalāmies Vidzemes kopīgajā stendā, vai arī Latvijas stendā, ja izstāde ir Helsinkos, taču 2007.gadā Ogres TIC bija pašam sava vieta un stends izstādē Balttour.

Šobrīd Ogres novada TIC ir Vidzemes Tūrisma asociācijas biedrs, TIC profesionālās organizācijas Lattūrinfo biedrs un Latvijas Kūrortpilsētu asociāciju biedrs. Visās šajās asociācijās esmu arī valdes locekle un pārstāvu Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu intereses šajās organizācijās. Ļoti intensīva sadarbība šobrīd notiek ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru. Neskatoties uz valstī esošo dižķibeli, ir rasta iespēja saglabāt dalību šajās organizācijās, jo sagraut jau nav grūti, grūti ir no jauna ko uzsākt! Un te jāsaka paldies visām jauno novadu domēm, kuras finansiāli atbalsta Ogres TIC – Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes, jo arī pēc administratīvi teritoriālās reformas, kas valstī noslēdzās 2009.gada vidū, Ogres novada TIC tur rūpi par tūrisma attīstību un popularizēšanu visā Ogres rajona bijušajā teritorijā.

TIC jau atkārtoti ir ieguvis atbilstības sertifikātu LVS 200-7:2002. Pirmo reizi tas bija 2006.gadā, atkārtoti to ieguvām 2008.gadā un tas ir derīgs līdz 2011.gadam. Vienkāršiem vārdiem runājot, tas nozīmē, ka Ogres TIC atbilst visiem kritērijiem, kādi ir uzskaitīti, lai iegūtu šo sertifikātu.

Taču visuzskatāmāk par TIC darbu liecina izdotie informatīvie, prezentāciju un citi mārketinga materiāli. Gatavojot šo rakstu, savācu vienkopus visus izdotos drukātos materiālus. Bija interesanti aplūkot pašus pirmos izdevumus, kas tapa 2001.gadā, vai nedaudz vēlāk. Cik tie ir pieticīgi! Taču tas ir laiks, kad sāka veidoties Ogres rajona tūrisma pakalpojumu sniedzēju datu bāze. Ar pirmo materiālu un datu bāzi saistās arī kāds gadījums, kurš prasīja pamatīgi daudz nervu un pat asaras.

Bija pabeigta un apkopota informācija par visiem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem un apskates  objektiem Ogres rajonā. Par darbu biju neizsakāmi gandarīta, taču kā jau tas mēdz gadīties, datortehnikai par to bija maza bēda un tā izdomāja, ka varētu sabojāties un visu datubāzi vienkārši neļaut man atjaunot. Lieki piebilst, ka izmisums bija ļoti liels, jo zudībā aizgāja viena gada intensīvs darbs, līdz atcerējos, ka sagatavoto informāciju esmu nosūtījusi arī pirmā bukleta drukātājam, tikai jāsaka godīgi, kādus pāris mēnešus atpakaļ. Cerībā, ka informācija vēl būs saglabājusies, zvanīju un klāstīju savu bēdu. Paldies, Dievam, tā patiešām bija saglabāta! Nu varēju atviegloti uzelpot.

Jāatzīstas, ka tieši drukātie darbi, vai pareizāk sakot, to sagatavošanas process ir tas, kas man ļoti patīk. Tu soli pa solītim redzi, kā tas top, apaug ar informāciju, fotogrāfijām, kā tiek veidoti karšu līmeņi un papildināta vai arī tieši otrādi, dzēsta informācija. Cik grūti ir bieži no kāda teksta vai fotogrāfijas atteikties, jo izdevuma formāta lielums ir nepielūdzami nemainīgs. Arī veidojot bukletus ir bijuši,  ar šā brīža laika distanci skatoties, kuriozi, bet toreiz - stresa pilni brīži. Ir gadījies, kad Lielvārdes novada domes priekšsēdētājam A.Troskas kungam esmu lūgusi 20:30 aukstā ziemas vakarā aizbraukt un nofotografēt Lielvārdes draudzes skolas akmeni  un bildi atsūtīt uz norādīto e-pastu, jo esošā fotogrāfija no mākslinieces datora ir vienkārši pazudusi, bet izdodamajā materiālā tai noteikti ir jābūt. Lieki piebilst, ka darbs tika izdarīts. Katrs drukātais materiāls ir kā bērns, kuru tu auklē un lolo līdz palaid tautiņās. Patiesībā, šo procesu, ja pats neesi izbaudījis, nesaprast!

TIC ieceres 2010.gadā

Daudzi šo dižķibeles laiku dēvē par iespēju laiku, es gan šajā tekstā saklausu tādu nelielu sarkasmu, bet, protams, sēdēt  un raudāt jau arī nav nekādas jēgas. Un tāpēc arī mēs šogad nāksim klajā ar vairākiem jaunumiem. Pagājušā gada decembrī tika uzsākts darbs pie jaunas mājas lapas www.latvijascentrs.lv izstrādes. Tai ir jābūt gatavai tuvākajā laikā. Arī darbs pie šīs mājas lapas ir pielīdzināms bērna izaudzināšanai un palaišanai tautiņās, jo ik burts ir apmīļots un pārdomāts un par cik daudzām lietām šķēpi lauzti.

Esam sagatavojuši akciju Iepazīsti Latvijas centru!, kurā vietējiem ceļotājiem būs iespēja iepazīties ar 20 bijušā Ogres rajona apskates objektiem un laimēt vērtīgas balvas no ceļojumu aģentūras Spāre un Impro, kā arī balvas, ko sarūpējusi ūdensrelaksāciju centrs Meidrops, viesu māja Aļņi un kafejnīca Kante. Akcija norisināsies  no šā gada 1.maija līdz 30.septembrim un potenciālajiem akcijas dalībniekiem ir tikai jāsaņem dalībnieka karte, kuru bez maksas var saņemt pie mums Ogres novada Tūrisma informācijas centrā, Brīvības ielā 12a, Ogrē (autoostas ēkas 2.st.), Rīgas TIC Melngalvju namā, akcijā iekļautajos objektos un būs arī iespēja šis dalībnieku kartes lejupielādēt internetā www.latvijascentrs.lv  un doties apskatīt norādītos objektus un rast atbildes uz jautājumiem, kuri ir iekļauti dalībnieku kartēs.

Aktīvu darbību esam izvērsuši arī sociālajos tīklos www.draugiem.lv  un http://twitter.com/Latvijascentrs iepazīstinot un informējot to apmeklētājus par jaunumiem un aktualitātēm gan TIC, gan arī Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novados.

Iespējams, daudziem rodas jautājums, kāpēc mēs sevi pozicionējam kā Latvijas centru, taču tā nav tikai ambicioza nosaukuma izmantošana sevis popularizēšanai, tam ir reāls pamats. Ikšķiles novadā, netālu no Tīnūžiem ir Latvijas ģeogrāfiskais centrs - 24:36:20 A.g. un 56:52:48 Z.pl. Kādreiz, kad Latvijai vēl piederēja Abrene, Latvijas ģeogrāfiskais centrs atradās Madlienas pagasta Plāteres pilskalnā. Un tā kā abos gadījumos šīs teritorijas iekļāvās bijušajā Ogres rajonā, tad arī nolēmām pozicionēt  un vienot OGRES, LIELVĀRDES, IKŠĶILES un ĶEGUMA novadu teritorijas un tajā esošos tūrisma piedāvājumu zem šāda nosaukuma.

Un kā jau dzimšanas dienā pienākas, vajadzētu kādu novēlējumu! Un tas, ko varam vēlēt sev ir – radošu garu, daudz jaunu ideju, sapratni un izpratni no lēmējvaras Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novados, apsviedīgus, uz klientu orientētus tūrisma pakalpojuma sniedzējus un apskates objektu apsaimniekotājus, un tad jau arī tūristu būs pietiekami daudz!




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības