Ogres novada domes preses dienests Publicēts: 2010-02-24 08:41:00 / Ekonomika
Ziņot redakcijai
22.februārī Ogres novada pašvaldībā tikās dažādu nozaru speciālisti, lai risinātu jautājumu par vienotas koncepcijas izstrādi aktīvās atpūtas iespējām Ogres un kaimiņu novados.
Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis uz sarunu par tūrisma atdzīvināšanu Ogres novadā aicināja Ogres Tūrisma informācijas centra vadītāju Aivitu Heniņu, pašvaldības attīstības nodaļas vadītāju Janu Briedi, pašvaldības komunālās nodaļas vides speciālistu Aivaru Bigaču, Ogres novada kultūras darba organizatori Anitu Ausjuku un uzņēmēju, Lielvārdes ostas īpašnieku Jāni Ozolu.
E. Helmanis atzina: “Mums ir visi dabas resursi, lai varētu attīstīt tūrismu un atdzīvināt veselīgu dzīvesveidu. Ir Ogres upe, kas ir viena no vismazāk apgūtajām tūrisma ziņā, ir Daugava, Zilie kalni, meži, kur var ierīkot dažādus velosipēdistu ceļus, gājēju dabas takas, slēpošanas trases - dažādus tūristiem interesantus maršrutus, tā vairojot aktīvās atpūtas iespējas. Lai šo lietu aktivizētu, aicināju dažādu nozaru speciālistus, lai mēs kopīgi īstenotu šo ideju. Tuvākajā laikā, 3.martā, paredzēta arī tikšanās ar kaimiņu novadu vadītājiem, lai kopīgi veidotu vienotu stratēģiju tūrisma koncepcijas izstrādei.”
Vides speciālists A.Bigačs informē, ka pašvaldībai ir jau sagatavoti divi nopietni plāni, kuros ietvertas arī tūrisma iespējas, atliek tās sākt realizēt. “Ir izstrādāts dabas parka “Ogres ieleja” dabas aizsardzības plāns 2008. – 2018. gadam, kurā ietverta Ogres upes ieleja teritorijā no Ērgļiem līdz Ogresgala pagastam – gan iezīmēti labiekārtoti apskates objekti ar informācijas zīmēm, labiekārtotas apmešanās vietas, dabas takas, kājinieku un velotūrisma maršruti, slēpošanas maršruti. Plānu 2007.gadā izstrādāja SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” pēc dabas aizsardzības pārvaldes pasūtījuma. Tāpat izstrādāts dabas parka “Zilie kalni” dabas aizsardzības plāns 2003.-2004. gadam, ko plānots atjaunot. Daļa tajā paredzēto aktivitāšu jau īstenotas (informatīvi stendi, atpūtas vietas, soliņi), daļa ir uzdevums, ko tuvākajā nākotnē nepieciešams veikt – dabas takas, slēpotāju trases, suņu pastaigas takas izveidošana.”
Uz sanāksmi kā uzņēmēju pārstāvis bija aicināts J. Ozols, kurš informēja, ka ir iegādāti ap 50 velosipēdu, ko viņš labprāt iznomātu dažādu velomaršrutu veicējiem, bet maršruti reāli neeksistē. Viņš norādīja - ja aktīvi sadarbojoties un iesaistoties dažādiem uzņēmējiem no visa novada, tiktu panākta atgriezeniska saikne – cilvēkiem iespējas aktīvi, daudzveidīgi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku, savukārt uzņēmējiem iespēja nopelnīt. J. Ozols minēja kādu piemēru - Lielvārdē, sadarbojoties uzņēmējiem, plānots izveidot dabas taku, kas neprasa nekādus lielos līdzekļus, turklāt zemes īpašniekiem, caur kuru īpašumu taka vīsies, pašvaldība piešķirs nodokļu atlaides.
Līdz novada vadītāju sanākšanai 3.martā Ogres Tūrisma informācijas centra vadītāja A.Heniņa sagatavos nelielu plānu par esošo situāciju un iespējām šajā jomā, lai kopīgi un mērķtiecīgi varētu strādāt pie vienotas tūrisma koncepcijas izstrādes Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novadam. |