LETA Publicēts: 2008-11-07 13:18:00 / Kārtība
Ziņot redakcijai
Biedrība "Mēs zivīm" kopš gada sākuma akcijas "Sargāsim dabu" laikā noformējusi 233 administratīvo pārkāpumu protokolus par makšķerēšanas un zvejniecības noteikumu pārkāpumiem, informē biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Valainis.
Visvairāk - 101 - protokols noformēts Ogres rajonā, 54 protokoli - Rīgas rajonā, 47 protokoli - Aizkraukles rajonā, Jēkabpils rajonā -12, Preiļu rajonā - seši, Madonas rajonā - pieci, Limbažu rajonā - trīs, Liepājas un Cēsu rajonos - pa diviem katrā rajonā, Bauskā - viens protokols.
Patlaban ar maluzvejniecību nodarbojas divas cilvēku grupas - viena no tām ir darbu zaudējušie cilvēki, kuri ķer zivis tirgošanai, lai gūtu ienākumus, bet otra grupa ir turīgie cilvēki, kuriem maluzvejniecība ir azarts - noķers vai nenoķers, vai arī viņi ir raduši neievērot jebkurus likumus, pat makšķerēšanas noteikumus, sacīja Valainis.
"Aizturot pārkāpējus, viņi cenšas lomus samest atpakaļ ūdenī, bet ar fizisku pretošanos inspektoriem nenākas bieži saskarties. Ja cilvēks ir noķerts pārkāpuma vietā, tad viņš arī atzīst savu vainu," stāsta Valainis.
Projekta "Sargāsim dabu", ko atbalsta Vides aizsardzības fonds, laikā biedrības vides inspektori ik mēnesi devušies aptuveni 20 līdz 25 reidos. "Mūsu galvenais mērķis ir aizturēt pārkāpējus pārkāpuma izdarīšanas brīdī. Es vienmēr esmu uzsvēris, ka mūsu galvenais mērķis ir aizsargāt dabu. Mūs nevar uzpirkt, un mums ir vienalga, cik bagāts vai nabags ir cilvēks un kāds ir viņa ieņemamais amats. Ja viņš ir pārkāpis noteikumus, mums viņš ir pārkāpējs," sacīja Valainis.
Jau ziņots, ka pirmdien, 3.novembrī, ap plkst.20 vides inspektori no biedrības "Mēs zivīm" Braslas upē pie Straupes noķēruši divus maluzvejniekus, viens no viņiem ir valsts AS "Latvijas Valsts televīzijas un radio centrs" valdes priekšsēdētājs Lauris Dripe.
Pie maluzvejniekiem tika atrastas trīs lašu mātītes. Kā pastāstīja Valainis, maluzvejniecība notika dabas parkā, līdz ar to par šādu nodarījumu tiek ierosināta krimināllieta.
Maluzvejnieki tika nodoti Cēsu policijai. Valsts policijas Cēsu rajona Policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba pastāstīja, ka sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110.panta 2.daļas par patvaļīgu zivju ķeršanu vai citādu zivju vai ūdensdzīvnieku iegūšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta valsts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai objektā, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums.
Par šo pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām. |