ogresfakti Publicēts: 2009-11-19 13:32:00 / Ekonomika
Ziņot redakcijai
Laikā, kad strauji samazinās iedzīvotāju maksātspēja, ne vienu vien privātmāju iemītnieku satrauc iespēja ziemas aukstajos mēnešos palikt bez gāzes un, attiecīgi, bez apkures, ja tā tiek nodrošināta vienīgi ar gāzes apkures katla palīdzību.
Jau ziņots, ka pašvaldības aģentūras "Mālkalne" apsaimniekotajās daudzdzīvokļu māju iemītniekiem apkuri atslēgt var tikai ārkārtas situācijā, kad iedzīvotāju kopējo parādu masa pārsniegtu kritisko robežu un "Latvijas Gāze" pārtrauktu gāzes padevi visai pilsētai. Atsevišķos dzīvokļos apkuri atslēgt ziemas mēnešos nevar, jo tas būtiski ietekmētu visas daudzdzīvokļu mājas apkures sistēmu.
Savukārt parādu dēļ pārtraukt gāzes padevi vienā atsevišķā privātmājā ir daudz vienkāršāk. Ne viens vien privātmājas īpašnieks jau saņēmis "Latvijas Gāzes" izsūtītu brīdinājumu, ka parāda nenomaksāšanas gadījumā gāzes padeve var tikt pārtraukta. Tiesa gan, tiek piedāvāta iespēja vienoties par samaksas grafiku un parādu dzēst pa daļām, taču arī tas esošajā ekonomiskajā situācijā ne vienmēr ir iespējams, it īpaši ņemot vērā, ka, slēdzot vienošanos, jāiemaksā vismaz viena trešā daļa no parāda summas.
AS "Latvijas Gāze" Valdes priekšsēdētāja vietnieks Jorgs Tumats "Ogres faktiem" skaidro, ka aukstajos ziemas mēnešos "Latvijas Gāze" neplāno atslēgt gāzes padevi tajās privātmājās, kurās dzīvo cilvēki, it īpaši mazi bērni un nav pieejamas alternatīva apkures iekārtas. Citādāka situācija varētu būt neapdzīvotās mājās vai saimniecības objektos, tomēr katrs gadījums tiek izvērtēts atsevišķi.
J.Tumats gan uzsver, ka sociālās funkcijas veikšana ir nevis "Latvijas Gāzes" kā uzņēmuma, bet gan valsts un pašvaldības uzdevums. "Latvijas Gāzes" mērķis ir strādāt ar peļnu, kas nepieciešama, lai piesaistītu investīcijas un nav pieļaumama situācija, kad liels klientu skaits nenorēķinās par saņemto gāzi.
Savukārt AS "Latvijas Gāze" Ogres iecirkņa vadītājs Gunārs Kreipšs norāda, ka šobrīd Ogrē maksājumus par gāzi kavējuši apmēram 200 privātmāju īpašnieki. Kavētās summas ir visdažādākās - no 20 latiem līdz pat vairākiem tūkstošiem. Šogad gāzes padeve pārtraukta apmēram 50 privātmājās, taču daudzās no tām tā drīz atjaunota pēc tam, kad īpašnieks dzēsis parādu. |