Līdz šodienai Latvijas Infektoloģijas centra Uzņemšanas nodaļā ērces noņemtas 90 pacientiem, liecina Infektoloģijas centra apkopotā operatīvā informācija.
58 pacientiem pēc ērces noņemšanas tika ievadīts pretērču imūnglobulīns, savukārt Infektoloģijas centra stacionārā ievietots pirmais šogad apstiprinātais Laimas slimības un ērču encefalīta pacients.
Savukārt no izmeklētajām 202 ērcēm sešas bija inficētas ar ērču encefalītu.
Kā ziņots, ērces jau kļuvušas ļoti aktīvas un ik dienas Infektoloģijas centra Uzņemšanas nodaļā vēršas vairāki pacienti, kuriem piesūkušās ērces vai kuri atnes ērces pārbaužu veikšanai. Iedzīvotāji arī turpina aktīvi vakcinēties.
Lai nepieļautu ērces piesūkšanos, pirms došanās mežā apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt: bikšu gali jāieliek zeķēs, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošām, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Lai ērces būtu iespējams pamanīt un laikus notraukt no apģērba, uzturoties dabā, vēlams valkāt apģērbu gaišā krāsā. Kleitas un svārki nav piemērots apģērbs pastaigai vietās, kur sastopamas ērces, uzsver Sabiedrības veselības aģentūras speciālisti.
Jau ziņots, ka ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām.
Ja pacients inficējies ar ērču encefalītu, laiks no ērces piesūkšanās brīža līdz slimības izpausmei ir vidēji 7-14 dienas. Retāk inkubācijas periods ilgst divas dienas, vēl retāk - 30 dienas.
Vārds vai segvārds:*
Skaitlis "7":*
Komentārs:*
Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.