Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa Publicēts: 2014-02-28 12:10:00 /
Ziņot redakcijai
Vakar un šodien Ogrē notiek valsts olimpiāde informātikā (programmēšanā), kurā piedalās 77 skolēni no visas Latvijas.
27. februāra rītā Ogres 1. vidusskolā notika valsts infotmātikas (programmēšanas) olimpiādes atklāšana, kurā piedalījās Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte, Valsts izglītības un satura centra pārstāvji, olimpiādes žūrija.
Olimpiādi atklāja Ogres 1. vidusskolas direktore Ineta Tamane, kura atzina, ka ir lepnums olimpiādi rīkot Ogrē: „Ogre ir īpaša vieta, uz kurieni šodien ved visi vilcieni – no Valmieras, Liepājas, pat no Daugavpils un Ventspils, no kurienes ir olimpiādes dalībnieki. Arī mēs mīlam informātiku un programmēšanu, un gadu no gada cenšamies parādīt labus rezultātus. Bet uz šodienu esam īpaši centušies, lai arī jūs varētu parādīt savus labākos rezultātus.” Olimpiādes dalībniekiem direktore vēlēja panākumus un veiksmi, un solīja, ka tāda noteikti būs katram, jo Ogrē ir īpaši svaigs gaiss, kas veicina domāšanu. „Jūs esat atbraukuši uz vienu no skaistākajiem Ogres kalniem – Zinību kalnu. Lai jums veicas un ir labi rezultāti, lai labas atmiņas par Ogri,” vēlēja I.Tamane.
Valsts izglītības un satura centra (VISC) vadītājs Guntis Vasiļevskis atzina, ka šīs olimpiādes dalībniekiem ir uzdevums mēroties spēkiem modernā jomā – informātikā. Šoreiz olimpiāde notiek 27. reizi un pēdējās sešas reizes tā notikusi dažādās Latvijas pilsētas. „Pilsētas, kurās olimpiāde ir notikusi, ir parādījušas, ka tajās aug tādi paši talanti kā Rīgā, tajās var iegūt tik pat labu izglītību kā Rīgā, un tiek dotas iespējas jauniešiem parādīt sevi, kā Rīgā.” G.Vasiļevskis norādīja, ka informātika ir sarežģīta nozare, kas cieši saistīta arī ar citām zinātnēm. „Neviens nevar pateikt, kur dzimst ideja izdomāt tādu vai citādāku algoritmu. Vēsture rāda, ka šo algoritmu idejas dzimušas no bioloģijas, no tā, kā dabā notiek citi dzīvības procesi, vai pat no rakstu zīmēm kādas kultūras mantojumā,” skaidroja VISC vadītājs, un piebilda, ka šī olimpiāde ir interesanta sacensība, kurā programmēšanas valodā var parādīt visas savas zināšanas. G.Vasiļevskis pateicās Ogres 1. vidusskolai par olimpiādes rīkošanu un dalībniekiem vēlēja parādīt labākos rezultātus.
Olimpiādes dalībniekus uzrunāja arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, kurš pateicās tiem 25 informātikas skolotājiem, kuri netaupot savu brīvo laiku un zināšanas, saviem audzēkņiem palīdzējuši sagatavoties. Priekšsēdētājs pateicās arī informātikas entuziastam, informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājam un informātikas skolotājam Ogres 1. vidusskolā Jurim Daļeckim, kuram pieder ideja, ka šo olimpiādi vajag rīkot Ogrē. Savukārt olimpiādes dalībniekiem Ogres novada domes priekšsēdētājs vēlēja, neatkarīgi no rezultātiem, nezaudēt entuziasmu un interesi par informātiku: „Lai reiz pienāk laiks, kad jūs katrs startējat uz „Platīna peli” un lai pienāk laiks, kad jūs katrs veidojat savu komandu kādam perspektīvam projektam, lai jūs nopelnītu savu pirmo miljonu. Lai jums veicas!”
Latvijas Universitātes matemātikas un informātikas institūta pētnieks, olimpiādes žūrijas priekšsēdētājs Mārtiņš Opmanis atzina, ka tā bijusi viņa ideja rīkot valsts informātikas olimpiādi ārpus Rīgas, un šogad pirmo reizi kāda pilsēta, t.i. Ogre, pati pieteikusies uzņemt olimpiādes dalībniekus, no kā M.Opmanis ieteica ņemt piemēru arī citām pašvaldībām. Žūrijas priekšsēdētājs pateicās visiem olimpiādes dalībniekiem, viņu pedagogiem, sponsoriem, organizētājiem. „Tikko beidzās olimpiskās spēles, un šajā sakarā parasti runā pat medaļām, bet ir ļoti garš ceļš ejams, lai vispār līdz šīm augstākajām spēlēm tiktu, tāpēc šajā ziņā arī jūs visi jau esat sasnieguši zināmu līmeni, tiekot uz šo olimpiādi, jūs jau esat uzvarējuši, pat ja jums neizdosies tikt apbalvoto skaitā,” atzina M.Opmanis. Viņš aicināja dalībniekus uzstādīt sev mazus mērķus, piemēram, katru dienu izpildīt kādu informātikas uzdevumu, jo mazo mērķu sasniegšana noved pie lieliem rezultātiem. Žūrijas priekšsēdētājs pateicās arī par sadarbību ar Ogres Valsts ģimnāziju, kurā darbosies daļa olimpiādes dalībnieku, un vēlēja viņiem panākumus.
Pirms došanās veikt uzdevumus klātesošajiem nelielu koncertu sniedza Ogres 1. vidusskolas deju kolektīvs „Musturiņš” un Artūra Manguļa vokālā grupa „Lucky 9”.
Olimpiāde notiks divās grupās - vecākā (11. un 12. klases skolnieki) un jaunākā grupa (10. klases un jaunāki). Katru dienu (27. un 28. februārī) olimpiādes dalībnieki veiks trīs uzdevumus. Uzdevumu pārbaude notiks ar testēšanas servera palīdzību. Pēc uzdevumu veikšanas dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties sportiskās aktivitātēs, savukārt dalībnieku skolotājiem būs iespēja iepazīties ar Ogres Valsts ģimnāziju, Ogres 1. vidusskolu, skolotāji dosies uz SIA „Hanzas elektronika” un tiksies ar uzņēmēju Andri Dambi, kā arī apskatīs Ogres Vēstures un mākslas muzeju.
Olimpiādes noslēguma pasākums un apbalvošana 28. februārī plkst.16.30 Ogres 1.vidusskolā, tajā piedalīsies arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete. Olimpiādes pirmo trīs vietu ieguvēji saņems medaļas un diplomus un tiks aicināti uz atlases sacensībām, kurās tiks noskaidroti 6 labākie, kuri Latviju pārstāvēs Baltijas valstu (piedalās 9 valstis) olimpiādē Lietuvā aprīļa beigās.
|