Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2013-11-21  16:56:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Portāls Ogresfakti.lv piedāvā tiešraides video ierakstu no Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdes:

Šodien aizvadīta kārtējā Lielvārdes novada domes ārkārtas sēde, kurā atkal vētīti SIA "MP Nami" parādu un SIA "Lielvārdes Remte" sniegto komunālo pakalpojumu jautājumi.

Vispirms SIA "MP Nami" valdes priekšsēdētājs Māris Pavlovs informēja par aizvadītajām iedzīvotāju sapulcēm, kurās pārrunāti iespējamie risinājumi komunālo parādu un apkures jautājumos. Avotu 8, Spīdolas 17 un Raiņa ielas 9a namu īpašnieki lēmuši par pilnvarojuma saglabāšanu "MP Namiem". Savukārt nama Spīdolas ielā 17 iedzīvotāji savu mājokļu apsaimniekošanai nolēmuši dibināt jaunu biedrību un pauduši gatavību patstāvīgu apsaimniekošanu uzsākt jau decembrī. Savukārt Lāčplēša ielas 21 iemītnieki savu lēmumu vēl nav pieņēmuši un pie diskusijām plāno atgriezties nākamnedēļ.

Māju iedzīvotāju vairākums atbalstījuši domē izskanējušo ierosinājumu nodrošināt vismaz 90% no "Lielvārdes Remtei" veicamajiem maksājumiem šajās sapulcēs runāts par maksājumiem, lai nodrošinātu siltumenerģiju. Namu iemītnieki nav pauduši gatavību par "Lielvārdes Remtes" sniegtajiem pakalpojumiem "MP Namiem" norēķināties uzreiz pilnā apmērā.
Ja pie 90% maksājumu veikšanas netiktu atslēgta siltumenerģijas padeve, tad pietiktu ar stingru vēršanos par parādniekiem un apsaimniekošanas maksas daļas ieguldīšanu parādu dzēšanai.

"MP Namu" apsaimniekoto namu iemītnieki vērtējuši arī iespēju par 30-40 santīmiem palielināt apsaimniekošanas maksu, veidojot "drošības spilvenu" pietiekošai norēķinu veikšanai ar komunālo pakalpojumu piegādātājiem, tomēr šāds variants nav atzīts par labu esam. "Saprotam ka citas izejas vairs nav, ir jāmaksā, pretējā gadījumā pietrūks naudas mājas remontdarbiem un visi līdzekļi tiks tērēti parādu dzēšanai," atzina kāda nama pārstāvis. Izskanējis arī viedoklis, ka nemaksātāju attieksme nemainīsies neatkarīgi no tā vai namu apsaimniekos "MP Nami" vai "Lielvārdes Remte".

“Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētājs Ilgonis Igaunis norāda, ka uzņemoties saistības, "Lielvārdes Remte" meklē iespējas un resursus savu saistību nokārtošanai - lai norēķinātos ar "Latvijas Gāzi" un "Latvenrego" meklējam resursus. "Ja izpildām vienlīdzības principu, tad visiem spēlētājiem ir vienādi noteikumi. Es uzskatu, ka saruna par 10% tomēr ir nekorekta, jo ir jāmeklē savi resursi un iespējas, lai nodrošinātu pilnvērtīgu un līdzvērtīgu konkurenci savam uzņēmumam," tā I.Igaunis. Viņš arī informē, ka uz šodienu pulksten 16 SIA "MP Nami" dzēsuši vēl 3129,24 latus no sava parāda un parāda kopējā summa sastāda šobrīd 5547,35 santīmi parāds. Tomēr kopējie maksājumi, kas līdz mēneša beigām jāveic "MP Namiem", ieskaitot tekošos rēķinus, sastāda apmēram 15 tūkstošus latu. "Atbalstu biedrību dibināšanu un pašpārvaldi, kas veidojas sadarbībā," norāda I.Igaunis. Viņš arī informē, ka 6.novembrī izsūtīts brīdinājuma pieteikums par SIA "MP Nami" maksātnespēju un nākamnedēļ beidzas termiņš, pēc kura notecēšanas "Lielvārdes Remte" stingri nolēmusi pieprasīt "MP Namu" maksātnespējas atzīšanu.

Deputāts Māris Mālmeisters pauda gandarījumu, ka mājas ir sarosījušās un sāk veidot biedrības. "Vakar bija saruna ar Māri [Pavlovu] par lietām, kas nav izdarītas. Vajadzēja jau sākotnēji veidot "drošības spilvenu", pieliekot 10 santīmus, tad varbūt tagad nebūtu jārunā par 40 santīmiem. Tad "MP Namu" piedāvātā apsaimniekošanas maksa būtu līdzīga kā "Lielvārdes Remtei". Neslēpsim, ka tirgus cena bija viens no iemesliem, kādēļ cilvēki pārgāja pie "MP Namiem", jo bija lētāk, taču nebija "drošības spilvena". Taču var saredzēt, ka te var kaut kas izveidoties," uzskata M.Mālmeisters.

Šodien turpat vienbalsīgi atbalstīts aicinājums tikties "MP Namu" apsaimniekoto māju un "Lielvārdes Remtes" pārstāvjiem, kopīgi meklējot risinājumu apsaimniekošanas jautājumos. "Šodien Zālamana lēmums atradās pats un man šķiet, ka mums, deputātiem nekādi lēmumi nav jāpieņem, jo māju pārstāvji ir pieņēmuši ļoti saprātīgu lēmumu [..]. Šodien esam atrisinājuši diezgan sarežģītu jautājumu," sacīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Aivars Troska.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības