Noderīgas saites:

Jānis Zariņš, sacensību galvenais tiesnesis
  Publicēts: 2011-10-10  12:12:00 / Sports

Ziņot redakcijai

8. un 9.oktobrī Ikšķiles vidusskolas sporta zāle notika ikgadējā Ikšķiles domes dāvātā ceļojošā kausa izcīņa basketbolā, kurā piedalījās trīs Ikšķiles novada komandas un pagājušā gada laureāti - Lielvārdes basketbola komanda.

Ejot uz sporta zāli acis priecēja un sirdi sildīja jaunais stadions, kurš tapis smagos cīniņos. Paldies visiem, kas pielika rokas, lai taptu šī bērniem un arī mums tik nozīmīgā būve.

8.oktobrī pirmajā pusfināla spēlē tikās "IKŠĶILE 1" - "BEKENS/TĪNŪŽI". Pirmajā ceturtdaļā dominēja ikšķilieši, K. Gŗinberga caurgājieni, J. Rudzīša tālmetieni, R. Bigača izcīnītās bumbas aizsardzībā un rezultāts 18:9. Otrajā ceturtdaļā tīnūžnieki nobremzēja Ikšķiles līderus un 9:10. Pēc pārtraukuma Rihards Strauts realizēja divus tālmetienus. Vairākas reizes „Tīnūži” veiksmīgi cīnījās aizsardzībā - metienus nobloķēja J.Kokins un Strauts, iemeta E. Ezis un I. Vihrovs, aizsardzībā nocīnījās K. Grižibovskis un R. Krejers - ceturtdaļa uzvarēta ar rezultātu 26:11, līdz ar to komanda „Bekens” vadībā. Ceturtajā ceturtdaļā ritēja visnotaļ vīrišķīgi sīva cīņa ar "asumiņiem". Gala rezultātā ar 60:54 uzvaru guva BEKENS/TĪNŪŽI. Rezultatīvākie spēlētāji komandās K.Grīnbergs- 26, R.Bremšmits- 13, R.Strauts-23, T.Indriksons- 10.

Otrajā pusfinālā tikās komandas "IKŠĶILE 2" – "LIELVĀRDE". Ikšķilieši spēli sāka ar lielu respektu titulētajiem pretiniekiem. Vairākkārtējie Ogres rajona čempioni, lai arī ne labākajā sastāvā, spēlēja viegli, ar pārliecību. Puslaika izskaņā Andra Reimaņa fantastisks tālmetiens – 3 punkti plus sods atmodināja ikšķiliešus un trešo un ceturto ceturtdaļu viņi uzvarēja 19:14 un 17: 15. Neskatoties uz to spēli tomēr nācās zaudēt 59:66. Rezultatīvākie komandās A.Reimanis - 26, R.Veiders - 11, R. Mežapuķe - 19, A.Pikšēns – 14, L. Krūmiņš - 14, K.Zeiberts - 11.

Cīņa par trešo vietu solījās būt sīva - pretinieki viens otru zina ļoti labi, jo treniņus aizvada kopā. Cīņas sakumā Ikšķiles 2 izrāviens 5:9. Jaunie ir ātrāki, labi izspēlē bumbu uz brīviem metieniem. Pamazām "Iksķile 1" atguvās un pēc maiņas uznākušais R.Bremšmits līdzsvaro rezultātu ceturtdaļā 15:15. Pateicoties P.Marculāna, N.Bajāra un R.Veidera gūtajiem groziem vadību atkaroja jaunā Ikšķile. Pēdējā sekundē pret K.Rudlapu tālmetienā sods un iespējas izvirzīties vadībā, bet nekā - precīzs tikai viens no trim puslaikā 30:31. Mača otrajā daļā, iesaistoties spēlē Pavlovskim un Čavaram, rezultāts pamazām nosveras "Iksķile 1" labā, kaut gan jauniešu komanda cīnījās līdz pēdējai sekundei. Saistošā cīņā uzvarēja "Iksķile 1" 67:58 un izcīnīja trešo vietu. "IKŠĶILE 2" no sporta organizatores Sanitas Tariņas rokām saņēma mierinājuma balvu. Šajā mačā rezultatīvākie spēlētāji Marculāns -27, R.Veiders - 8, Bajārs -7, R.Zēns - 16, K.Rudlaps - 14, R.Bremšmits - 11.

Finālmačā satikās "BEKENS/TĪNŪŽI" un "LIELVĀRDE". Diemžēl, tīnūžnieki ieradās ļoti novājinātā sastāvā un spēja izrādīt pretestību tikai mača sākumā. Pirmajā puslaikā ar Gudra un Skripļonoka tālmetieniem vēl spēja pievilkt 24:33, bet turpinājumā titulētais pretinieks bija pārāks 51:75.

Ikšķiles domes dāvāto ceļojošo kausu jau ceturto reizi ieguva "LIELVĀRDE".

Rezultatīvākie spēlētāji šajā mačā E.Gudris - 21, Skripļonoks - 9, J.Kokins un T.Inriksons – 7, Mežapuķe - 17, Zeiderts, Krūmiņš - 15, Pikšens - 14.

Vēlos izteikt pateicību Ikšķiles novada pašvaldībai par, kausiem, medaļām un atbalstu sportam! Paldies sporta metodiķei Sanitai Tauriņai par rūpēm! Paldies sportistiem par atsaucību!