Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-08-10  07:54:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres Sociālā dienesta vadītāja Inta Auziņa atzīst, ka cilvēku materiālais stāvoklis nav uzlabojies. Kopīgi tiek meklēti risinājumi, kā situāciju uzlabot.

Sociālajā dienestā trūcīgas personas (ienākumi mēnesī uz vienu ģimenes locekli ir Ls 90 un mazāk) ik dienu (arī brīvdienās) var saņemt siltu ēdienu ar 50 % atlaidi , savukārt personas, kurām nav ienākumu, zupu saņem bez maksas. “Zupas virtuves” pakalpojumi augustā ir pieejami no pl. 12 līdz pl.14, ar septembri – no pl. 14 līdz 16.
 
“Sākoties siltam laikam, cilvēkiem silto ēdienu sākām dalīt līdzi ņemšanai, jo iepriekš, kad cilvēki ēda uz vietas, Sociālajā dienestā veidojās cilvēku drūzma, citi darbinieki nevarēja normāli strādāt, klienti  - piekļūt pie kabinetiem, kas arī izvietoti dienesta pirmajā stāvā,” skaidro I. Auziņa. Ziemas laikā pieprasījums pēc silta ēdiena bijis 130 – 150 porcijas dienā, šobrīd, vasarā, – ap 80.
 
Trūcīgām personām vienu reizi mēnesī pieejamas arī sausās pārtikas pakas Sarkanajā Krustā, Ogres nodaļā, Grīvas prospektā.

Atbalsts skolniekiem
Tuvojoties jaunam mācību gadam, I. Auziņa atgādina par palīdzību trūcīgām ģimenēm, kurās aug skolnieki: “Jau šonedēļ visa novada 1. līdz 4. klašu skolnieku vecāki, uzrādot ienākumus, var pieteikties pabalstam – Ls 20 katram 1. līdz 4. klases skolniekam, lai ģimenēm kaut nedaudz palīdzētu piepildīt bērnu skolas somas jaunam mācību gadam." Pagājušā gadā šādi pabalsti piešķirti 200 ģimenēm.

Atlaides medicīnas pakalpojumiem
Ikdienā Sociālajā dienestā vēršas cilvēki, lai saņemtu izziņu par savu materiālo stāvokli, līdz ar to - atlaides medicīniskajiem izdevumiem. “Ja viena ģimenes locekļa ienākumi mēnesī nepārsniedz Ls 120, pacientu iemaksas ir bez maksas, savukārt, ja ienākumi nepārsniedz Ls 150, tad atlaides ir 50 % apmērā. To izmanto daudzi cilvēki,” piebilst Sociālā dienesta vadītāja.
 
Palīdz, ziedojot maizi
I. Auziņa atzīmē “Fazer maiznīcas” atbalstu novada trūcīgajiem cilvēkiem. “Ar “Fazer maiznīcas” ir noslēgts līgums par 35 maizes kukulīšu piegādi nedēļā Ogres Sociālajā dienestā, bet nereti firma mums atvēl līdz pat 400 maizes kukulīšiem nedēļā. Tas ir liels atbalsts trūcīgajiem. Kukulīšus nogādājam arī Ogresgala un Ciemupes ļaudīm. Tāpat savās iespēju robežas mums palīdz organizācija “Gain”,” ir pateicīga I. Auziņa.

Elektrība bez maksas
Trūcīgajām ģimenēm ir iespēja saņemt arī A/S “Latvenergo” pakalpojumu atlaides Ls 37 vērtībā. “Ogrē trūcīgajām ģimenēm jau esam izdalījuši 700 A/S “Latvenergo” atlaižu kartes, vēl 100 kartes atlikušas. Kartes tiek dalītas arī pagasta trūcīgajām ģimenēm. Šis ir vienreizējs atbalsts. Informāciju par izdalītajām kartēm nosūtām A/S “Latvenergo”, un kartes īpašniekam nav jāmaksā par elektrību, kas patērēta 500 kW apmērā, vai arī tiek dzēsts parāds, ja tāds ir,” skaidro vadītāja.

Izmaiņas pieņemšanas kārtībā
Ar septembri Sociālajā dienestā plānotas nelielas izmaiņas pieņemšanas laikos un kārtībā. Par to iedzīvotāji tiks informēti, tiklīdz tas tiks ieviests.

“Dienesta darbinieki pamazām apgūst sociālās palīdzības pabalstu administrēšanas programmu SOPA, ar kuras palīdzību varēsim kvalitatīvi un operatīvi sagatavot informāciju par katru klientu. Cilvēki atnāks ar nepieciešamajiem dokumentiem, Sociālā dienesta darbinieks tos pārbaudīs, turklāt programma piedāvā sasaisti ar VSAA, CSDD un Zemesgrāmatu, ievadīs elektroniski un uzreiz būs iespējas nokārtot visus pabalstus, uz ko cilvēks ir tiesīgs pieteikties, nevis kā iepriekš – katru pabalstu kārtot pie cita darbinieka,” atzīst I. Auziņa. Katram cilvēkam būs nepieciešamas vismaz 20 minūtes, līdz ar to, lai cilvēkiem nebūtu jāsēž garās rindās, plānots, ka divi sociālie darbinieki pieņems pēc pieraksta, viens – rindas kārtībā.

Līdz septembrim Sociālajā dienestā pieņem: pirmdienās no pl. 13 līdz 17.30, otrdienās no pl. 9 līdz 12, trešdienās no 13 līdz 16, ceturtdienās no pl.9 līdz 12, piektdienā klientus nepieņem, ir administratīvā diena.

Situācija nav uzlabojusies
Runājot par sociālā budžeta patēriņu, ziņas nav iepriecinošas. “Pagājušajā gadā garantētā iztikas minimuma pabalstam (Ls 40, saņem cilvēki, kuru ienākumi nav lielāki par Ls 40) tika iztērēti Ls 14 869, šogad par pusgadu – jau Ls 35 000, lai gan visam gadam plānoti Ls 28 000. Garantētā minimuma pabalstu saņem ap 240 cilvēku. Tas liecina par to, ka garantētā minimuma pabalstu budžets būs jāpapildina no kādam citam pabalstam atvēlētā finansējuma,” plāno I. Auziņa. Dzīvokļu pabalstiem iztērēti 53 – 54 % no plānotajiem.
 
“Vērojot situāciju, nākas secināt, ka finansiālā situācija cilvēkiem nav uzlabojusies,” atzīst I. Auziņa, “ daudziem ir beidzies bezdarbnieka pabalsts, daudziem – tā sauktais “simtlatnieku” darbs. Situācija nav viegla, tāpēc arī esam gatavi palīdzēt cilvēkiem, un ceru, ka tuvākajā laikā aizvien vairāk ģimenes atgūsies pēc ekonomiskās krīzes.”




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

diemžēl 
2010-08-10  10:47:07
pašvaldība nevar radīt jaunas d.v. ja samazinās nodokļu ieņēmumi. Tās var tikai samazināt līdz...

nekrīze 
2010-08-10  09:12:10
Lai atgūtos no krīzes, vajadzīgs darbs. Cik jaunu darba vietu Ogres novada visu veidu atbildīgās personas ir radījušas? Malači individuālā darba veicēji, kas grožus ņēmuši savās rokās. Ja sāk ar mazumiņu un viss iet no rokas, apetīti var palielināt. Un tad jau visu noteiksim un par visu atbildēsim paši, nelūdzot un nestaigājot ar izstieptu roku. Lūgs un rokas izstieps pret mums.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības