Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Uģis Ulmanis, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks
  Publicēts: 2009-08-20  12:27:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada pašvaldības policija ir apkopojusi datus par 2009. gada septiņiem mēnešiem.

Šajā laika periodā ir saņemti 1485 iedzīvotāju izsaukumi, konstatēti kopā 2144 pārkāpumi un izskatīti 403 juridisko un fizisko personu iesniegumi. Par dažādiem pārkāpumiem ir sastādīti 743 administratīvo pārkāpumu protokoli. Vienlaicīgi ir novērsts 1231 likumpārkāpums, 19 gadījumos ir veicināta noziegumu atklāšana, 635 personas ir aizturētas un nogādātas Ogres rajona policijas pārvaldē.

Salīdzinot ar to pašu laika periodu iepriekšējos gados, šie skaitļi ir līdzīgi, tomēr kopumā arī Ogrē vērojama tendence, par kuru ir satrauktas policijas iestādes visā Latvijā. Ekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī atstāj negatīvu iespaidu gan uz sabiedrisko kārtību, gan drošību. Tajā paša laikā nevajadzētu esošo situāciju Ogres novadā dramatizēt – tā ir stabila, kontrolējama un mierīgāka nekā daudzviet citur Latvijā.

Lielākā daļa sabiedriskās kārtības pārkāpumu joprojām ir saistīta ar alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Šī gada septiņos mēnešos par šo pārkāpumu aizturētas un administratīvi sodītas 295 personas. Jāatzīmē, ka ievērojamā skaitā gadījumu reibuma pakāpe pārsniedz 3-4 promiles. Šāds reibuma stāvoklis bieži vien apdraud pašas personas dzīvību un veselību, piemēram, ja persona šādā stāvoklī streipuļo pa ceļa braucamo daļu vai arī tiek atrasta guloša uz ielas, zālienos, pagalmos un transporta pieturvietās. Satrauc, ka reibumā aizvien biežāk atrodas arī nepilngadīgas personas.

Manāmi pieaug arī atkārtoti izdarītu administratīvo pārkāpumu skaits. Kopumā par atkārtotu alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, šī gada septiņos mēnešos sodītas 165 personas, turklāt dažas no tām – pat vairākas reizes.

Pārmērīga alkohola lietošana bieži vien ir cieši saistīta ar huligāniskām darbībām gan pret apkārtējiem cilvēkiem, gan sabiedrisko īpašumu. Šī gada septiņos mēnešos par sīko huligānismu sodītas 46 personas, savukārt 33 personas saņēmušas sodu par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas iestādes darbinieku likumīgajām prasībām.

Alkohola lietošana ir pamatā arī vairumam ģimenes skandālu, kuri pēdējā laikā ļoti bieži izpaužas kā reāla vardarbība pret ģimenes locekļiem. Līdz jūlija beigām pašvaldības policijas darbinieki vairāk kā 150 gadījumos ir devušies sniegt palīdzību ģimenēm un savaldīt skandalētājus.

2009. gada septiņos mēnešos pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu nācies saukt 24 vecākus, kaut gan pirms tam ar šīm ģimenēm tika veikts ilgstošs preventīvais darbs. 2 vecāki saukti pie administratīvās atbildības par bērna, kurš jaunāks par septiņiem gadiem, atstāšanu bez uzraudzības. Vairāk nekā ar divsimt riska grupas pusaudžiem veiktas preventīvas pārrunas par pretsabiedrisku uzvedību.

Pārkāpumu statistikas nobeigumā vēl pieminēšu, ka 26 personas sodītas par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu, bet 11 personas saņēmušas sodu par dzīvošanu bez derīgas pases vai dzīvesvietas deklarēšanas.

Daži padomi cilvēku drošībai

Vienlaicīgi vēlos vērst iedzīvotāju uzmanību uz to, ka par savu un ģimenes drošību ir pastiprināti jārūpējas arī pašiem. Zagļu izdomai un nekaunībai nav robežu, arvien biežāk viņi iekļūst mājoklī pat pašu saimnieku klātbūtnē. Lai pasargātu sevi, savu ģimeni un mājokli, gribētu atgādināt dažas pavisam vienkāršas lietas, kuras ikdienā būtu vēlams atcerēties un ievērot:

* sekojiet līdzi tam, lai dzīvokļa durvis nepaliktu vaļā pat uz dažām minūtēm, kamēr aizejat pie kaimiņa pēc sāls vai iznesat atkritumu spaini;

* prombūtnes laikā neatstājiet atvērtus logus, lūkas un balkonu durvis, arī vēdināšanas režīmā (diemžēl caur tām zagļi mēdz ienākt arī tad, kad saimnieki blakus istabā guļ ciešā miegā);

* lai gan atslēgas, kā zināms, no zagļiem neglābj, laba slēdzene un izturīgas durvis tomēr ir būtisks šķērslis garnadža ceļā. Drošības atslēgu ieteicams uzstādīt arī mājas sētas durvīm. Pašu mājas atslēgu neatstājiet klasiskā slēpnī, piemēram, zem kājslauķa vai puķupodā netālu no durvīm. Izskaidrojiet bērniem, cik svarīgi ir nepazaudēt atslēgas;

* neielaidiet mājā vai dzīvoklī nepazīstamas personas un stingri piekodiniet to saviem bērniem, aprīkojiet durvis ar actiņu un drošības ķēdīti;

* neglabājiet naudu, kredītkartes, automašīnas atslēgas u.c. svarīgas lietas priekšnamā tieši pie ārdurvīm vai mājas pirmajā stāvā, kur tās nelūgtiem viesiem ir vienā mirklī paķeramas. Dārglietas, naudu neglabājiet vietās, kur tradicionāli tiek glabātas vērtslietas – lādītēs, kastītēs, uz spoguļgaldiņa, starp grāmatām; ja iespējams, aprīkojiet savu māju vai dzīvokli ar apsardzes signalizācijas sistēmām (ja nav finansiālu iespēju apmaksāt apsardzes firmu pakalpojumus, ir pieejamas salīdzinoši nedārgas lokālas ierīces, kas spēj sacelt trauksmi un zagļus aizbaidīt);

* ja iespējams, vienojieties ar kaimiņiem, ka savstarpēji pieskatīsiet cits cita mājas vai dzīvokļus;

* nenēsājiet līdzi lieku naudu un kredītkartes, kuras ikdienā neizmantojat (un, protams, neglabājiet karšu pinkodus kopā ar kredītkartēm);

* raugieties, lai visas jūsu automašīnas durvis arī braucot būtu bloķētas un uz aizmugures sēdekļa nolikta soma nekļūtu par zagļu laupījumu, apstājoties, piemēram, pie luksofora sarkanā signāla;

* sabiedriskajā transportā turiet somu klēpī vai pie krūtīm, sargieties no tiem, kas jums it kā nejauši tiek burzmā piespiesti vai uzgrūžas (tas ir zagļu iecienīts paņēmiens), savukārt vīriešiem vajadzētu izvairīties naudas maku likt bikšu aizmugures kabatā;

* uz ielas neielaidieties sarunās ar nepazīstamiem cilvēkiem. Piekodiniet to arī saviem bērniem;

* esiet uzmanīgi, ja mājas kāpņu telpā atrodas vai kopā ar jums ieiet aizdomīgi cilvēki (sevišķi dienas laikā, kad visi ir darbā, jūs kritiskā situācijā varat palikt bez palīdzības). Tas pats attiecas arī uz daudzdzīvokļu māju liftiem.

Nav iespējams paredzēt visus iespējamos riskus un rīcību kritiskās situācijās, bet ja iegaumēsiet vismaz šos drošības ieteikumus, jūs, iespējams, pasargāsiet sevi no liekiem uztraukumiem.

Kopā varam vairāk

Atgādināšu, ka darba laikā, kas Ogres novada pašvaldības policijai ir noteikts no plkst. 8 līdz 17 (pirmdienās līdz plkst. 18), mūs var sazvanīt pa tālr. 65047100. Ārpus darba laika šis tālruņa numurs ir pieslēgts autoatbildētājam, kurā zvanītājs var ierunāt savu ziņojumu pašvaldības policijai, protams, ja tas ir ziņojums, kurš neprasa tūlītēju reaģēšanu. Nākamajā rītā saņemtā informācija tiek analizēta un pieņemti atbilstoši lēmumi. Tas, ka ārpus darba laika pašvaldības policijas tālrunis ir pieslēgts autoatbildētājam, nenozīmē, ka šajā laikā iedzīvotāji tiek atstāti bez palīdzības. Iedzīvotāji var zvanīt uz Ogres rajona policijas pārvaldes dežūrdaļu pa tālr. 65002402.

Apmeklētāju pieņemšanas laiki Ogres novada pašvaldības policijā, Brīvības ielā 6, Ogrē - katru pirmdienu no plkst. 13 līdz 18. Esiet laipni gaidīti, lai pārrunātu un kopīgiem spēkiem risinātu drošības un kārtības jautājumus.

Nobeigumā gribu pateikt vislielāko paldies tiem iedzīvotājiem, ar kuriem esam sadarbojušies un turpinām sadarboties sabiedriskās kārtības un drošības jautājumos. Pateicoties jūsu atbalstam un sniegtajai informācijai, izdevies novērst ne vienu vien likumpārkāpumu. Ceru uz jūsu atsaucību, sapratni un atbalstu arī turpmāk.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

ogreniete 
2009-08-22  01:12:20
Arī es vēlētos piedalīties konkursā,un vinnēt,lai dotos kopīgās vakariņās ar Ulmaņa kungu.Lūdzu domnieki piepildat Ogres iedzīvotāju vēlmi,un izsludinat konkursiņu!!!

kārumniece 
2009-08-21  13:07:36
smuks tas Ulmanis. Varbūt dome varētu rīkot kādu konkursu un balvā vakariņas ar U.

iedzīvotājs 
2009-08-21  08:13:15
Par kontrabandu atklāšanu ordeņi pienāktos, bet kāpēc nav nekādas pateicības no domes puses? Prieks ka pp vairs nenodarbojas tikai ar kvīšu līmēšanu stāvvietās.

7 
2009-08-21  07:41:28
Kravas?

aste 
2009-08-21  06:25:17
zinu tikai to ko izlasīju ogresfaktos, ka divas kontrabandas cigarešu kravas nepilna mēneša laikā

Ieva>astei 
2009-08-20  19:18:57
O.K.-izlasīju to kuriozo rakstiņu.Lai Ulmanņa kungam veicās tā tālāk,tiešām labs sākums ar to kontarbandas kraviņu.Bet večuks gan muļķīgi iekrita.

Ieva>astei 
2009-08-20  19:08:00
Kapēc tik tēlaini,pastāsti vairāk ko zini!

aste 
2009-08-20  13:01:07
nu sākums jaunajam priekšniekam nav slikts ņemot vērā atklātās kontrabandas kravas

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības