Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, Ogres rajona policijas pārvaldes preses sekretāre
  Publicēts: 2008-10-20  09:57:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres rajona policijas pārvaldes darbinieki apkopojuši statistikas datus par šāgada deviņos mēnešos reģistrētajiem un atklātajiem noziedzīgajiem nodarījumiem. Ogres rajona policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns policijas darbu minētajā laika posmā kopumā vērtē kā apmierinošu. 
Ogres rajonā šā gada deviņos mēnešos elektroniskajā notikumu žurnālā kopumā reģistrēti 2587 notikumi, kas ir par 97 vairāk nekā pērn. „Varbūt notikumu kļuvis vairāk, jeb, iespējams, cilvēki palikuši aktīvāki un, gribētos domāt, sākuši vairāk uzticēties policijai. Mēs esam par to, lai cilvēki mums zvana un uzticas. Saņemto informāciju reģistrējam, pārbaudām un šo pārbaužu rezultātā vai nu uzsākam kriminālprocesu vai pieņemam lēmumu par atteikšanos to uzsākt,” skaidro G.Marķitāns. 

Izmeklē arī agrāk uzsāktos kriminālprocesus
Policijas darbinieki kopumā šogad uzsākuši 828 kriminālprocesus, jeb par 105 mazāk nekā pērn, no tiem 490 gadījumos (+ 3) pieņemts lēmums kriminālprocesus izbeigt. Šajos gadījumos kriminālprocesi bijuši uzsākti, lai varētu veikt nepieciešamās izmeklēšanas darbības, taču nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs vai iestājies noilgums, tāpēc tie izbeigti, taču darbs tajos ieguldīts liels.  
Kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai šāgada deviņos mēnešos nosūtīti 236 kriminālprocesi (- 35), no tiem 178 (+ 6) ir tikai šogad uzsāktie, tas nozīmē, ka policijas darbinieki ieguldījuši lielu darbu agrāk uzsākto kriminālprocesu izmeklēšanā. Savukārt 896 gadījumos (+ 157) pieņemts lēmums kriminālprocesus neuzsākt, jo nav bijis noziedzīga nodarījuma sastāva. 

Viens no lielākajiem darba apjomiem valstī
„Šogad esam strādājuši pie vairākām nopietnām lietām, tādām kā zādzības, laupīšanas, kas ir daudzu epizožu lietas. Varbūt pērn kriminālvajāšanai nodoto lietu skaits bija lielāks, taču bija daudz tā saucamo vienkāršo procesu, piemēram, par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā bez vadītāja apliecības. Uzskatu, ka policijas darbs kļuvis kvalitatīvāks un apjomīgāks. Ja sasummē kopā uzsāktos, izbeigtos kriminālprocesus un atteikumus tos uzsākt, skaitlis sanāk visai prāvs un, ja to izdala uz darbinieku skaitu, tad faktiski, rēķinot uz vienu policijas darbinieku, Ogres rajona policijas pārvaldes darbiniekiem darba apjoms ir viens no lielākajiem valstī. Diemžēl daudzu gadu laikā nekas nav mainījies – Ogres rajonā uz 1000 iedzīvotājiem ir vismazākais policijas darbinieku skaits, turklāt šobrīd visas štata vietas nav nokomplektētas, kā arī vairākas darbinieces un viens darbinieks izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu. Gribu aicināt, tos, kuriem ir juridiskā izglītība, atbilstošs veselības stāvoklis un vēlme strādāt, nākt un pieteikties darbā,” aicina G.Marķitāns.

Automašīnas zog organizētas noziedzīgas grupas
Šāgada deviņos mēnešos, reģistrēti 25 sevišķi smagi noziedzīgi nodarījumi (+ 6). Kriminālvajāšanai nosūtīti 5 (+ 4) kriminālprocesi. Kā skaidro policijas pārvaldes priekšnieks, šis skaits ir palielinājies, jo pieaudzis jaunu un dārgu auto zādzību skaits. Šos noziegumus klasificē kā sevišķi smagus, bet kopumā šogad nozagta 61 automašīna (+ 13). „Automašīnas mūsu rajonā pamatā zagtas Ogrē, Ikšķilē un Lielvārdē. Šos noziedzīgos nodarījumus izmeklējam sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas, jo tā nav tikai Ogres problēma vien - minētos noziedzīgos nodarījumus izdara organizētas noziedzīgas grupas, kuras jauno un ar labu signalizāciju aprīkoto automašīnu aizdzīšanai izmanto speciālas ierīces, kas ne katram zaglim ir pieejamas. Šīs faktiski ir starpvalstu zagļu grupas, kuras izmanto brīvās pārvietošanās iespēju sakarā ar pievienošanos Šengenas zonai,” stāsta G.Marķitāns.

Ekspertīzes veiks ārzemēs
Smago noziegumu skaits šogad samazinājies – reģistrēti 206 (- 45) šādi noziedzīgi nodarījumi, no tiem kriminālvajāšanai nosūtīti 40 (+ 14). Diemžēl šogad reģistrētas arī divas slepkavības, par kurām plašsaziņas līdzekļi jau ir informējuši – tā ir uzņēmēja Alda Visocka pazušana un Birzgales mežā, mucā atrastās kāda pagaidām nenoskaidrota vīrieša mirstīgās atliekas. „Šobrīd nekādu papildus informāciju par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem nevaru sniegt, jo norit intensīvs darbs pie to izmeklēšanas. Tiek veikta virkne visdažādāko ekspertīžu, plānojam lūgt arī palīdzību ārvalstu ekspertīžu centros, kur atsevišķos ekspertīžu veidos iespējas ir plašākas nekā pie mums. A.Visocka pazušanas izmeklēšanā strādājam kopā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes darbiniekiem,” stāsta G.Marķitāns.

Aktivizējušies krāpnieki
Šāgada pirmajos deviņos mēnešos Ogres rajonā reģistrētas 8 laupīšanas (- 11) un 342 zādzības. Lai gan valstī kopumā ekonomiskā situācija ir pasliktinājusies un zādzību skaits pieaudzis, Ogres rajonā to skaits šogad samazinājies (- 33). Kriminālvajāšanai attiecībā uz zādzībām nosūtīti 43 kriminālprocesi (+ 9). 44 zādzības (- 11) izdarītas no dzīvokļiem, no tām 11 kriminālprocesi (+ 8) nodoti kriminālvajāšanai. G.Marķitāns norāda, ka pēdējā laika aktualitāte ir krāpšanas, ko izdara Lietuvas pilsoņi. Tie ir zvani par it kā notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīts kāds no apkrāpto cilvēku tuviniekiem. Krāpnieki uzdodas par policijas darbiniekiem un pieprasa samaksāt prāvu naudas summu, lai cietušā tuvinieks varētu izvairīties no gaidāmajām nepatikšanām. „Cietušie lielākoties ir pensijas vecuma cilvēki, kuri varbūt ne vienmēr lasa plašsaziņas līdzekļus, tāpēc gribētu aicināt sociālo dienestu darbiniekus un pensiju piegādātājus brīdināt šos cilvēkus – ja viņi saņēmuši zvanu par it kā notikušo negadījumu, nekavējoties jāinformē policija, ” skaidro policijas pārvaldes priekšnieks.  

Aktivizējies patruļdienesta darbs
Ogres rajona policijas pārvaldes darbinieki šogad daudz aktīvāk vērsušies pret narkomāniju, kas diemžēl ir izplatīta jauniešu vidū. Par narkotisko vielu lietošanu uzsākti 29 (+ 12) kriminālprocesi, no tiem 19 (+ 5) nodoti kriminālvajāšanai. Par narkotisko līdzekļu nelikumīgu iegādāšanos, glabāšanu vai lietošanu sastādīti arī 77 administratīvā pārkāpuma protokoli (+ 38). 
Skaitļi apliecina, ka šogad aktivizējies patruļdienesta darbs. Kopumā sastādīti 937 (+ 243) administratīvo pārkāpumu protokoli. No tiem 608 (+ 46) par alkoholisko dzērienu lietošanu un atrašanos sabiedriskās vietās tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēku cieņu, par sīko huligānismu – 75 (- 73) un 64 (+ 29) par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajiem rīkojumiem. „ Jo vairāk policijas darbinieku, tajā skaitā arī pašvaldības policistu, ir uz ielām, jo mazāka iespēja ļaundariem veikt huligāniskas darbības un, jo vairāk policisti pārkāpējus aiztur, jo vairāk ir nepakļaušanās gadījumu,” skaidro G.Marķitāns.

Negadījumu mazāk nekļūst
Diemžēl šogad pieaudzis ceļu satiksmes negadījumu skaits – 634 (+ 32). 87 negadījumi (+ 4) bijuši ar cietušajiem, bet samazinājies reibumā izdarīto negadījumus skaits – šogad tādi bijuši 45 (- 18). „Pēdējos gados jūtami pieaugusi satiksmes intensitāte, rajona ceļi ir ļoti noslogoti, bet ceļu policijas darbinieku skaits jau daudzus gadus ir palicis nemainīgs. Turklāt ceļu policijas ekipāžas lielākoties ir nodarbinātas noformējot ceļu satiksmes negadījums, kur policistu klātbūtne nebūtu nepieciešama un varētu iztikt ar Saskaņotajiem paziņojumiem,” atzīst policijas pārvaldes priekšnieks. Ceļu satiksmes negadījumos šogad dzīvību zaudējuši 14 cilvēki (+ 2), bet cietuši 119 (- 7), no tiem smagi cietuši 112 cilvēki (- 2), tajā skaitā 41 autovadītājs (+ 5), 49 pasažieri (- 10), 10 gājēji (- 1), 3 velosipēdisti (- 4) un 7 motociklisti (+ 4). Ceļu policijas inspektori kopumā par dažādiem pārkāpumiem šogad sastādījuši 3077 administratīvo pārkāpumu protokolus, kas ir par 243 vairāk nekā analoģiskā laika posmā pērn. Ņemot vērā kopējo apturēto un pārbaudīto vadītāju skaitu, jāsecina, ka iereibušo vadītāju šogad ir krietni mazāk – 130 (- 52). Administratīvais arests šogad piemērots 54 transportlīdzekļu vadītājiem (- 40), bet kriminālprocesi pret vadītājiem uzsākti 63 gadījumos (- 21).

Uz administratīvo arestu gaida rindā
„Attiecībā uz administratīvo arestu, esam izveidojuši sarakstu, kur fiksēta 231 persona, kam šogad par dažādiem administratīviem pārkāpumiem piespriests administratīvais arests. Daudzas personas to jau izcietušas, bet 132, lai cik tas paradoksāli nebūtu, vēl gaida rindu, jo visas 15 vietas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā ir aizņemtas – tiklīdz vieni aiziet, tūdaļ vietā nāk citi. Agrāk ļāvām Ogrē administratīvo arestu izciest arī kaimiņu rajonu iedzīvotājiem, bet tagad dodam priekšroku „savējiem”. Dažs, lai saglabātu darba vietu, dodoties izciest šo arestu, ņem atvaļinājumu, bet, protams, ir arī virkne tādu, kuri no administratīvā aresta izciešanas mēģina izvairīties un mēs viņus meklējam. Ir personas, kurām gada laikā administratīvais arests piemērots pat vairākas reizes,” skaidro G.Marķitāns.

Problēmas ir, bet tās var risināt
Jautāts vai Ogres policiju nākamgad neskars reformas, Ogres rajona policijas pārvaldes priekšnieks skaidro, ka visas pavēles par Ogres rajona pievienošanu Rīgas reģionam šobrīd ir atceltas un vismaz nākamajā gadā nekādas izmaiņas nav plānotas. „Faktiski mēs jau esam Rīgas reģionā, ne tiešā pakļautībā, bet sadarbības līmenī. Nekādas reformas pagaidām nav paredzētas un darbinieki to zina. Tas dod sava veida stabilitāti un var strādāt daudz sekmīgāk. Mūsu personālsastāvs ir strādāt gribošs un varošs. Neviens nav izteicis varbūtību, ka neapmierina alga, tāpēc gribētu iet prom, vismaz man šādi gadījumi nav zināmi. Uzskatu, ka šajos grūtajos ekonomiskajos apstākļos alga ir pietiekami liela, pie tam valsts garantēta. Darbinieki šo stabilitāti ir novērtējuši un daži, kas no darba policijā aizgāja uz citām struktūrām, tagad vēlas atgriezties. Kopumā policijas darbu šāgada pirmajos deviņos mēnešos vērtēju apmierinoši. Problēmas ir kā jau visur citu, bet tās ir jārisina. Protams, katram iedzīvotājam ir savs viedokli, bijušas arī neveiksmes un neizdarības, jo šis darbs nav tik vienkārši vērtējams. Taču, šajos mēnešos mums nav bijis nopietnu disciplinārpārkāpumu, kas būtu radušies no nevēlēšanās strādāt vai attieksmes pret darbu. Šobrīd policijas rindās palikuši tikai tie, kas patiesi vēlas strādāt un kuriem šis darbs ir dzīves aicinājums,” atzīst Ogres rajona policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības