Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2023-03-05  12:00:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

3. martā Ogres novada Kultūras centrā svinīgā ceremonijā tika pasniegti OGRES NOVADA GADA BALVA KUTŪRĀ 2022 apbalvojumi. 

Balva ir augstākais apbalvojums kultūras nozarē Ogres novada pašvaldībā un ar to izsaka atzinību un novērtē ieguldījumu Ogres novada kultūras dzīves pilnveidošanā un Ogres novada vārda popularizēšanu valsts un starptautiskā mērogā.

Svinīgajā ceremonijā apbalvojumu par PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU pasniedza Lielvārdes pensionāru biedrības senioru teātra PAŠI režisorei Skaidrītei Tilakai.  

Skaidrīte vairāk nekā 40 gadus bijusi Lielvārdes Tautas teātra aktrise. Bija Rembates pamatskolas skolotāja un direktore. Kopš 2012. gada Skaidrīte ir Lielvārdes pensionāru biedrības Senioru teātra PAŠI brīvprātīgā režisore, scenogrāfe, izrāžu vadītāja, senioru teātra mākslas skolotāja un audzinātāja, kas aktīvi iesaistās kultūras dzīves veicināšanā Lielvārdes pagastā un Ogres novadā. 

OGRES NOVADA GADA BALVA KUTŪRĀ 2022 tika pasniegta 8 nominācijās;

Nominācijā PRIEKS RADĪT par tradicionālo un laikmetīgo mākslas formu radošu apvienošanu balvu saņēma Laikmetīgās mākslas dienas Ķeipenē 2022 TRAUSLAIS VISUMS, ko īstenoja Ķeipenes Tautas nams un Inese Daugaviete.

Nominācijā uz balvu pretendēja:

 

Nominācijā OGRE PASAULĒ par Ogres novada Kultūras centra apvienotā kora UPE izveidošanu un kora dalību XV Vispārējos dziesmu un deju svētkos Minesotā ASV balvu saņēma apvienotais koris UPE un Aija Stjade. 

Nominācijā DEBIJA par jaunas bērnu un jauniešu auditorijai domātas pasākuma idejas radīšanu un īstenošanu balvu saņēma INTERESANTO INTEREŠU FESTIVĀLS, ko īstenoja Ogres novada Izglītības pārvalde.

Nominācijā PERSONĪBAS SPĒKS par radošu un nesavtīgu sabiedrisko darbību un nozīmīgu personisko ieguldījumu Ikšķiles kultūras dzīves veidošanā balvu saņēma Lelde Sāmite. 

Nominācijā PŪRA LĀDE par latvisko svētku tradīciju saglabāšanu, popularizēšanu un attīstības veicināšanu balvu saņēma Tomes folkloras kopa GRAUDI.

Nominācijā JAUNRADE par formā un saturā inovatīvas un augsti kvalitatīvas izrādes radīšanu balvu saņēma Ogres teātra izrāde SANATORIJA.

Nominācija NO PAAUDZES PAAUDZĒ par Lauku festivāla tradīcijas uzturēšanu un lauksaimnieku, lopkopju zināšanu nodošanu jaunajai paaudzei balvu saņēma Jolanta Daudze un Juris Samsonovs.

Nominācijā KULTŪRAS DRAUGS par bijušās Krapes muižas apkaimes publiskās vides uzlabošanu un Krapes pagasta popularizēšanu balvu saņēma Krapes muižas aktīvo iedzīvotāju kopiena.

Par gada vērtīgāko Kultūras pasākumu atzīts un  KULTŪRAS GADA BALVA 2022 šogad piešķirta Gleznotāja Vilhelma Purvīša 150. jubilejai veltītam pasākumu kopumam, kas sevī ietvēra lielformāta gleznu reprodukciju izstādi Ogres stacijas tunelī, multimediālu izstādi KAD GLEZNAS ATDZĪVOJAS Kultūras centra Mākslas zonā, gleznošanas meistardarbnīcas 16 vietās novadā. Un unikālu projektu, kas tapa sadarbībā ar  Latvijas Mākslas akadēmiju, SATIEC PURVĪTI CEĻĀ ar Purvīša darbu motīviem vilcienu vagonos un pilsētas autobusos. Pasākumu kopumu īstenoja Ogres novada Kultūras centrs un Ogres novada Tūrisma plānošanas un attīstības nodaļa.  

Visus saņemtos pieteikumus balvai, izskatīja un vērtēja žūrija – žurnāliste Kristīne Žilde - Krēvica, rakstnieks Arno Jundze un Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore Antra Skutele.

Svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, bagātināja aktieri Zane Dombrovska un Gundars Silakaktiņš, Ogres novada Kultūras centra kori IMPULSS, GRĪVA un OGRE, TDA OGRE, Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Gustavs Zariņš, Marta Marozova, Miks Gustavs Ertmanis, Gabriēls Cernavs, kā arī instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.

Ogres novada Kultūras centrs pateicas visiem, kuri pieteica savus pretendentus OGRES NOVADA GADA BALVA KULTŪRĀ 2022 nominācijām, balvu pretendentiem un atbalstītājiem: SIA Pest Solutions - Rembates šokolāde; ZS Mētras - Mētru gardumi, SIA Un Te – Untecandles, SIA Māris& Co, SIA Ogres prestižs un Ogres novada pašvaldībai.

 Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības