Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2019-11-16  14:24:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Patriotu nedēļas ietvaros 15.novembrī Ikšķiles tautas namā notika svinīgs pasākums par godu Latvijas valsts proklamēšanas 101.gadadienai.

Pasākuma ieskaņā priekšnesumu sniedza jauktais koris “Ikšķile” diriģenta Česlava Batņas vadībā (koncertmeistari Mareks Auziņš un Kristiāns Krievāns),  savukārt  Ikšķiles vidusskolas 10.klases skolnieks Toms Rozentāls nolasīja sagatavoto runu “Mana, kā valsts prezidenta runa Latvijas valsts 101.dzimšanas dienā”. "Mūsu priekšteči izcīnīja brīvību, kas gan attālinās ar katru mirkli, pieņemot to, kā kaut ko pašsaprotamu," sacīja skolnieks, aicinot visiem būt  valsts patriotiem un būt ieinteresētiem tās nākotnē.

Sava novada ļaudis valsts svētkos sveica Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka šoreiz svētkos izvēlējies sacīt to, kas nomāc sirdi- par Ikšķiles novada neskaidro nākotni un valdības pausto nihilismu. Tomēr priekšsēdētājs ir pārliecināts par veselā saprāta uzvaru un mūsu tautas spēku: "Ikšķiles novads ir un būs. Tas elpo, dzīvo, dzied. Un dzied skaisti. To neviens Ikšķiles novada cilvēkiem nevar atņemt."

Svinīgajā pasākumā pašvaldība pateicās novada iedzīvotājiem par ieguldījumu Ikšķiles novada izaugsmē, pasniedzot  augstāko  apbalvojumu “GODA NOVADNIEKS”, kā arī pateicības.

Šogad apbalvojumu “GODA NOVADNIEKS” saņēma  Latvijas Mākslas akadēmijas emeritētais profesors, grafiķis, grāmatu mākslinieks, Latvijas grāmatu mākslas vēsturnieks Valdis Villerušs.

Tituls piešķirts par ieguldījumu  Ikšķiles novada kultūrvēsturisko vērtību izpētē un saglabāšanā, lokālpatriotismu un aktīvu sabiedrisko darbību.

Par Valdi Villerušu pieteikuma vēstulē rakstīts: “Valdis Villerušs ir patiess sava dzimtā Ikšķiles novada patriots. 1987.gadā, kad atjaunojās Latvijas Kultūras fonds, Valdis Villerušs bija Ikšķiles kopas dibinātājs un vadītājs, viens no aktīvākajiem Ikšķiles kultūrvēsturisko vietu apzināšanas entuziastiem, jo daudzus vēsturiskos faktus zināja kā vietējais ikšķilietis, kas pats bijis aculiecinieks vai dzirdējis no vecākiem, un vienmēr godā cēlis sava novada vērtības un skaistumu.

1988. gadā Valdis Villerušs aktīvi iesaistījās Latvijas Tautas frontes Ikšķiles un Tīnūžu nodaļas dibināšanā un Tautas frontes darbībā visā tās izpausmē, jo Latvijas neatkarības atjaunošanas idejas dzirksts bija Villerušu dzimtas apziņā cieši saglabāta. Valdis Villerušs ir apbalvots ar Barikāžu piemiņas medaļu.” Arī šajā gadā Valdis Villerušs aktīvi pauž savu nostāju un atbalsta Ikšķiles novada neatkarības saglabāšanas iniciatīvu.

Saņemot apbalvojumu, Villeruša kungs sacīja: "Paldies visiem, kas tā lēmuši, paldies Ikšķilei. Tai es vienmēr esmu bijis uzticīgs. Vienalga, kur esmu bijis, es vienmēr esmu vēlējies atgriezties šeit, Ikšķilē, savās mājās. Vēlu šai vietai visu to labāko, it sevišķi šajā brīdī, kad nav zināms, kā svaru kausi nosvērsies."

Apbalvojums “GODA NOVADNIEKS” tika piešķirts arī ilggadējai Tīnūžu tautas nama vadītājai Valdai Kuršai.

No pieteikuma vēstules:  “Ir cilvēki, kas uzņemas un paveic vairāk, nekā drīkstētu no viņa prasīt. Valda Kurša Tīnūžu tautas namā strādā jau 20 gadus. Tīnūžu tautas namā pa šiem gadiem ir izkopta kultūras daudzveidība un nodrošināta Dziesmu un deju svētku procesa nepārtrauktība. Tāpat ir iedibinātas jaunas tradīcijas.

Valda ir tīnūžniece. Viņa pazīst visus pagasta iedzīvotājus, kuri tautas nama saimnieci sauc tikai par Valdiņu. Valda ir kultūras un gaismas nesēja ne tikai Tīnūžos, bet arī Ikšķiles novadā. Viņa ir atvērta visam jaunajam, kopj latviskās tradīcijas, ir pieejama un īpašu saikni atrod ar visu paaudžu apmeklētājiem. Valda ir cilvēks, kas ar savu mieru un dzīves gudrību atrisina jebkuru vissarežģītāko dzīves situāciju.”

Balva "GODA NOVADNIEKS" piešķirta par radošu un godprātīgu darbu Ikšķiles novada pašvaldībā, lokālpatriotismu un nozīmīgu personisko ieguldījumu novada kultūras dzīves veidošanā.

"Es mīlu visus cilvēkus. Esmu bezgala priecīga  un pateicīga, ka jūs ļaujat man būt tādai, kāda es esmu. Jo tikai kopā ar jums visiem es varu būt tāda, kāda esmu. [..] Vēlos pateikt lielu paldies manai ģimenei, kura saprot, mīl un atļauj darīt to, kas man tik ļoti patīk. Ja mēs visi kopā mīlam un darām to, ko mīlam un to, ko protam vislabāk, mums viss izdosies," balvu saņemot, sacīja Kuršas kundze. 

Valda Kurša saņēma arī Latvijas Nacionālā kultūras centra atzinību par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu Tīnūžu tautas nama attīstībā un novada kultūrvides veidošanā.

2019.gads Ikšķiles novada vēsturē ieies ar iedzīvotāju vēlmi nosargāt novada neatkarības ideju saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. Pašvaldība pateicās Ikšķiles novada iedzīvotājiem un pašvaldības darbiniekiem, kuri piedalījās Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujā un citās aktivitātēs, paužot savu nostāju pret šo reformu.

Par lokālpatriotisma veicināšanu un iesaistīšanos Ikšķiles novada administratīvi teritoriālās neatkarības saglabāšanas aktivitātēs pašvaldība pasniedza pateicības: Rutai Kalniņai, Dinai Vārslavānei, Inārai Laganovskai, Kristapam Stāmuram un Kārlim Šēnhofam.

Ikšķiles novadā ir uzņēmēji, kas saredz iespēju augt un attīstīties, kuriem ir idejas, kas sākotnēji šķiet neiespējamas, bet laika gaitā pārtop projektos ar plašu tvērienu. Ikšķiles novada pašvaldība pasniedza  pateicības E.Masaļska fitnesa centram “Mūsu fitness” par uzņēmējdarbības vides pilnveidošanu un ieguldījumu uzņēmējdarbības infrastruktūrā Ikšķiles novadā. Pateicību saņēma arī Reinis Kļavis par uzņēmējdarbības aktivitāšu veicināšanu Ikšķiles novadā.

Pēc apbalvojuma pasniegšanas ceremonijas novada ļaudis priecēja Latvijas valsts dzimšanas dienai veltītais koncerts "Šūpuļdziesma Latvijai", kurā piedalījās Kristīne Prauliņa (vokāls), Lauris Amantovs (trombons), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Andris Grunte (balss), Artis Orubs (sitaminstrumenti).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības