Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2018-02-07  14:28:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

No 2001.gada Valsts izglītības satura centrs rīko bērnu un skolu jaunatnes jaunrades deju konkursu “Mēs un deja”. Ik gadu konkursam tiek pieteikti vairāki desmiti jaunu deju, kuras radījuši gan sabiedrībā pazīstami un atzinību guvuši horeogrāfi, gan deju skolotāji, kuri savu dejas prieku realizē jaunu deju radīšanā. 

Ik gadu gandrīz 20 dejas no šī konkursa tiek izdotas metodiskā krājumā, kas kļūst par rokasgrāmatu katram deju skolotājam. Šis konkurss arī ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju repertuāra kalve. 

Šā gada konkursam pieteiktas 40 dejas, kuras izdejos deju kolektīvi “Kande”, “Randiņš” (Cēsis), “Cinītis” (Drusti), “Piebaldzēni” (Jaunpiebalga), “Vēja zirdziņš” (Jelgava), Kandavas Deju skola, “Zeltupīte” (Ķeipene), “Ķekaviņa” (Ķekava), “Bitītes” (Laubere), “Pūpolītis” (Lielvārde), “Atvasītes”, “Žeperi” (Ludza), “Mārdadzīši” (Mārupe), Neretas vidusskolas deju kolektīvs, “Tūgadiņš” (Priekuļi), “Dzirnas”, “Līgo”, “Skabardzēni”, “Teiksmiņa”, Ziemeļvalstu ģimnāzijas deju kolektīvs, (Rīga), “Upīte” (Tīnūži), “Liedags” (Ventspils) – kopā 800 dejotāju. 

Plkst. 12.00,  vienlaikus ar jaunrades deju konkursu Ogres Kultūras nama izstāžu zālē tiks atklāta Baltijas valstu Skolu jaunatnes Deju svētku izstāde. Izstāde iepazīstina ar deju svētku tradīciju, kas ietilpst UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, atspoguļojot jauniešu deju svētku veidošanās un attīstības vēsturi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Izstādes ekspozīcija ir sadalīta trīs daļās - katras valsts svētku vēsture un stends par UNESCO pamatnostādnēm. 

Izstādes idejas autors un sagatavotājs ir Igaunijas Deju svētku muzejs (Tantsupeomuuseum MTÜ), sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas skolu jaunatnes deju svētku organizatoriem. 

Izstādes organizatori:

1. Igaunija – Angela Arraste (Deju svētku muzeja pārstāve; deju skolotāja un mentore, deju svētku līdzvadītāja un 2002.gada Jauniešu deju svētku galvenā režisore, darbojusies deju svētku analītiskajā darba grupā);

2. Latvija – Ilze Mažāne (Ilggadēja Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju projekta vadītāja, deju kolektīva vadītāja/baletmeistare/horeogrāfe);

3. Lietuva - Živile Adomaitiene (Lietuvas Tautas kultūras centra deju nodaļas vadītāja, deju kolektīva vadītāja/horeogrāfe/baletmeistare, Lietuvas Deju svētku koordinatore).

Mākslinieks: Pēters Pāsmee (Peeter Paasmäe)

Redaktore: Monika Toimingasa (Monika Tomingas)

Tulkošana: Unicom Tõlkebüroo OÜ

Izstādes drukas darbi: Salibar OÜ

Projekta „EST-LAT-LIT“ īstenotājs: Igaunijas Deju svētku muzejs 

Atbalstītāji:

Igaunijas Kultūrkapitāls

Igaunijas Dziesmu un deju svētku fonds

Izstādes pirmā ekspozīcija norisinājās 2017.gada vasarā XII Jauniešu Deju svētkos Tallinā, Kalevi stadionā, Deju svētku muzeja izstāžu teltī. 

Ieeja konkursā un izstādē – bez maksas




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības