Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2018-01-20  17:18:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Sestdienas vakarā krāšņi nosvinēta Ogres novada kultūras centra (ONKC) 30 gadu jubileja.

Svinības atklāja grupa auļi, bet pasākuma apmeklētājiem bija iespēja vērot ONKC vēsturisko bilžu projekciju. Klātesošos uzrunāja kultūras centra direktore Antra Purviņa, kas sveica Ogres kultūras centra ēkas arhitektu Oļģertu Kraukli: "Īpaši priecājos par bijušajiem kultūras centra darbiniekiem, kas sēž šajā zālē, jo bez pagātnes mums nav nākotnes. Māja jāceļ uz stingriem pamatiem un tad mēs varam virzīt tālāk savus nākotnes mērķus. Ļoti priecājos, ka mūsu rindās ir šīs ēkas arhitekts. Ļoti lepojamies ar saviem amatierkolektīviem, kas vienmēr ir bijuši augstā mākslinieciskā līmenī, bet aisberga neredzamā daļa ir mūsu kultūras centra darbinieki, skaņu un gaismu operatori, garderobisti, kasieri, grāmatveži, kas ikdienā redz šo smago darbu."

Kultūras centru lielajā jubilejā sveica arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Kultūras nams ar savu kvalitāti un raksturu ir pierādījis, ka ir reģionāla līmeņa kultūras nams. Liels paldies cilvēkiem, kas atrodas šeit." E.Helmanis pasniedza pašvaldības pateicības rakstus A.Purviņai, Jurim Aperānam, Valērijam Bartiščonokam un Ritai Smirnovai.

Pasākuma turpinājumā godināti Jubilejas pasākumā jau otro gadu pasniegtas ONKC "Gada balvas 2017" desmit kategorijās:

LABDARĪBA – par dalību labdarības projektos, labdarības projektu īstenošanu un labdarības ideju popularizēšana šo balvu ieguva senioru jauktā kora "Altera" dziedātāja Ināra Klintsone. 

PRIEKS RADĪT – par radošu, inovatīvu pasākumu organizēšanu balvu ieguva ONKC radošā komanda Ogres Tautas teātra (OTT) režisors Jānis Kaijaks, režisora asistente Indra Tilaka, bērnu vokālās studijas "Svilpastes" vadītāja Ilze Miezere un horeogrāfe Ināra Arbidāne par kopīgi veidoto mūziklu "Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni" un sadarbību OTT izrādē "Matilde".

PŪRA LĀDE – par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, tradīciju uzturēšanu un popularizēšanu balvu ieguva Ausma Ūzule, Ciemupes lasītāju klubiņš "Dalies priekā" par grāmatu  "Atmiņu paradīze" (Dāvja Ādama dzīvesstāsts), kurā attainota Ogres un kaimiņu novadu vēsture 19. gs. otrajā pusē un 20.gs. sākumā. 

ATBALSTS – par materiālu vai nemateriālu pienesumu kultūras veicināšanai Ogres novadā balvu ieguva Gunta Pupina, Ogresgala pirmsskolas izglītības skolotāja, koncertmeistare Ogresgala deju kolektīviem "Ābolēni" un "Ābeļzieds".

RADOŠĀ DZIRKSTS – balvu ieguva Edgars Tabors, Tautas deju ansambļa "Ogre" un vidējās paaudzes deju kolektīva "Raksti" mākslinieciskais vadītājs - persona, kas ar savu radošo veikumu pilnveido novada, pilsētas, iestādes utt. darbību. 

OGRE PASAULĒ - par dalību starptautiskos pasākumos un Ogres vārda popularizēšanu balvu ieguva vidējās paaudzes deju kolektīvs "Raksti".

NO PAAUDZES PAAUDZĒ – par vairāku paaudžu dalība kopienā, zināšanu un pieredzes nodošanu balvu ieguva Alvīnes un Salimona Grišānu ģimene no Suntažiem. 

PERSONĪBAS SPĒKS – balvu ieguva personas, kas ar savu darbu un piemēru vairo nemateriālās kultūras nozīmi sabiedrībā: Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors, Aira Birziņa, sieviešu kora "Rasa" mākslinieciskā vadītāja un Andris Linde, fotogrāfs no Suntažiem. 

KOLEKTĪVA ENĢELIS – balvu ieguva Aina Boče no senioru deju kopas "Astras" kā persona, kas devusi ieguldījumu iestādes, kolektīva, uzņēmuma u.c. darbībā un attīstībā.

SASNIEGUMI – par sasniegumiem Latvijas un starptautiska mēroga kultūras notikumos balvu ieguva Ogres Tautas teātris.

Balvu par MŪŽA IEGULDĪJUMU pasniedza koncertmeistaram Guntaram Kalnciemam. Viņš ONKC strādā no 1977. gada un joprojām ir pirmais un vienīgais koncertsmeistars TDA "Ogre".

Noslēgumā ONKC darbinieku koris un kori "Ogre" un "Impulss" dziedāja kopdziesmu "Lec, saulīte", ko diriģēja ONKC direktore Antra Purviņa.

Portāls Fakti.lv piedāvāja interneta tiešraidi no Ogres novada kultūras centra 30 gadu jubilejas svinībām.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības