Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2018-01-18  21:09:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Domes sēdē 18. janvārī tika pieņemts lēmums ar 2018.gada 1.augustu likvidēt Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādi (VPII) “Sprīdītis”, pievienojot to VPII “Cīrulītis”.

VPII “Sprīdītis” šobrīd ir četras bērnu grupas, savukārt VPII “Cīrulītis” – 11 grupas.

Pēc Valsts izglītības informācijas sistēmā apkopotajiem datiem VPII “Sprīdītis” uz 2018. gada 1. janvāri bija 99 izglītojamie, bet VPII “Cīrulītis” – 239 izglītojamie. Abas izglītības iestādes apmeklē maksimāli pieļaujamais bērnu skaits atbilstoši Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumiem Nr. 890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu”. Visas grupas ir nokomplektētas. Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes informācija liecina, ka pirmsskolas izglītojamo skaits Ogres pilsētā palielinās.

Abu minēto bērnudārzu apvienošanas mērķis ir efektīvi izmantot pašvaldības finanšu līdzekļus, kas tiek ieguldīti iestāžu saimnieciski administratīvajā vadībā, turpināt paaugstināt izglītības kvalitāti, modernizēt mācību vidi un īstenot valstī uzsākto pakāpenisko pāreju uz pilnveidotu mācību saturu un tam atbilstošu mainītu mācīšanas pieeju, lai rezultātā izglītojamie attīstītu dzīvei 21.gadsimtā svarīgas zināšanas, prasmes un attieksmes.  

Pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas apkopoto informāciju par pirmsskolas izglītības iestādēm, Latvijā ir vairāk nekā 20 pirmsskolas izglītības iestādes, kurās izglītojamo skaits pārsniedz 300, no tām četrās pirmsskolas izglītības iestādēs izglītojamo skaits pārsniedz 400 un pirmsskolas programmas vienas iestādes ietvaros tiek veiksmīgi īstenotas vairākās atsevišķās ēkās, tas ir vairākās pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas vietās.

Ogres novada pašvaldībā ir veiksmīga pieredze Ogres VPII “Saulīte”, kur kopējais izglītojamo skaits ir 293 un pirmsskolas izglītības programma tiek īstenota divās atsevišķās ēkās. 2018. gadā Ogres pilsētā plānots atvērt četras jaunas pirmsskolas izglītības grupas pie VPII “Strautiņš”, kas arī atradīsies atsevišķā renovētā ēkā, bet saimnieciski administratīvā vadība būs vienota.

Ogres VPII “Sprīdītis” strādā 13 pedagoģiskie un 11 tehniskie darbinieki, savukārt VPII “Cīrulītis” – 29 pedagoģiskie un 24 tehniskie darbinieki. Pēc abu iestāžu apvienošanas tiks saglabāts esošais izglītojamo skaits abās iestāžu ēkās, pedagogu skaits, skolotāju palīgu skaits, logopēdu skaits. Tiks optimizēts administratīvais un saimnieciskais personāls, nodrošinot efektīvāku pašvaldības finanšu resursu izmantošanu kvalitatīva pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai tieši administratīvās vadības funkcijas ietvaros. Apvienošanas rezultātā tiks likvidētas šādas amatu vienības – vadītājs, saimniecības pārzinis, lietvedis, kopumā 3,25 amatu vienības. Esošā pirmsskolas izglītības vadītāja vietnieka amatu vienību plānots mainīt, izveidojot pirmsskolas izglītības metodiķa amatu.

Plānotais finanšu resursu ietaupījums mēnesī būs 2 538 EUR, šī gada piecos mēnešos 12 692 EUR, bet kopējais ietaupījums gadā 30 461 EUR.

Domes sēdē 18. janvārī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vērsa uzmanību uz to, ka šobrīd administratīvās izmaksas bērnudārzā, kurā ir 4 grupas, un bērnudārzā, kurā ir 11 grupas, ir līdzīgas. Apvienojot abas minētās izglītības iestādes, šīs izmaksas tiks optimizētas, līdz ar to būs lielākas iespējas izskatīt bērnudārzā strādājošo skolotāju palīgu atalgojuma paaugstināšanu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības