Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2018-01-18  21:02:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes sēdē 18. janvārī tika pieņemts lēmums ar 2018.gada 1.augustu likvidēt Ķeipenes vispārējās pirmsskolas izglītības iestādi (VPII) “Saulīte”, pievienojot to Ķeipenes pamatskolai.

Atbilstoši Izglītības likuma 17. pantam, pašvaldība, saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju, dibina, reorganizē un likvidē vispārējās izglītības iestādes, savukārt saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 15. panta pirmo daļu un 30. pantu, lai pieņemtu lēmumu par pašvaldības iestādes izveidi, reorganizāciju vai likvidāciju, domei jāvērtē iestādes lietderīgums un efektivitāte.

Valsts izglītības informācijas sistēmā apstiprinātā informācija apliecina, ka uz 2018. gada 1. janvāri Ķeipenes VPII “Saulīte” ir divas pirmsskolas grupas ar 29 izglītojamajiem. Laika posmā no 2010. gada, kad iestādē bija 58 izglītojamie, līdz šī gada janvārim bērnu skaits ir samazinājies uz pusi. 

VPII “Saulīte” strādā 11 darbinieki: četri pirmsskolas pedagogi, ieskaitot iestādes vadītāju, logopēds, mūzikas skolotājs, divi skolotāja palīgi, viens vecākais pavārs, viens pavāra palīgs un viena apkopēja.

Savukārt Ķeipenes pamatskolā šajā mācību gadā mācās 90 izglītojamie. Arī šajā izglītības iestādē skolēnu skaits pēdējo gadu laikā ir sarucis. Šajā mācību gadā 1. klasē ir tikai 3 izglītojamie, nepietiekamā skolēnu skaita dēļ ir izveidota apvienotā klase.

VPII “Saulīte” pievienošanas Ķeipenes pamatskolai mērķis ir, nodrošinot izglītojamo interešu aizsardzību, paaugstināt izglītības kvalitāti, maksimāli efektīvi un racionāli izmantojot finanšu līdzekļus, materiāltehniskos un personāla resursus, kas tiks nodrošināts, ja abas apvienojamās izglītības iestādes vadīs un kontrolēs viens vadītājs. Esošo resursu ietvaros būs iespējams nodrošināt lielāku izglītības iestādes vadītāja vietnieka likmi, kas šobrīd Ķeipenes pamatskolā ir tikai 0,2 amata vienības, bet tas ir nepietiekami, lai motivētu un veiktu efektīvu mācību procesa uzraudzību un sniegtu kvalitatīvu metodisko atbalstu pedagogiem.

Jāpiebilst, ka lietvede jau šobrīd strādā abās izglītības iestādēs.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis domes sēdē 18. janvārī aicināja kolēģus balstot par sagatavoto lēmumu, kura mērķis ir efektīva resursu izmantošana. E.Helmanis norādīja, ka, pieņemot šo lēmumu, būs mazākas administratīvā aparāta izmaksas, kā arī būs lielākas iespējas stiprināt Ķeipenes pamatskolas personālsastāvu, no kā lielākie ieguvēji būs tieši bērni.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības