Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:
Aptauja
 
Ar kādām domām sākat Jauno gadu?

Fakti.lv
  Publicēts: 2018-01-18  16:29:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ar svinīgu ceremoniju “Gada balva kultūrā” šo sestdien, 20.janvārī pulksten 18 savu 30 gadu jubileju svinēs Ogres kultūras centrs.

Daudzajos gados tas kļuvis par neatņemamu Ogres pilsētas tēla un dzīves sastāvdaļu. Ēkas projektēšana sākta tālajā 1971.gadā, bet pabeigtu kultūras centru ogrēnieši ieraudzīja tikai pēc 18 gadiem. Laika griežos ievērojami audzis kultūras centra pašdarbības kolektīvu un to dalībnieku skaits, aizvadīti daudzi krāšņi un ogrēniešiem, un Ogres viesiem neaizmirstami pasākumi. 

Kultūras centrs pārtop

Lūzuma punkts centra attīstībā bija pirms 3 gadiem notikusī reorganizācija, kuras rezultātā par Ogres kultūras centra direktori kļuva Antra Purviņa. "Šobrīd viss ir ļoti lielā procesā. Tiek remontētas kultūras centra kāpnes, ko iecerēts atklāt vasaras ieskaņā. Bijušā muzeja telpās top teātra kamerzāle. Tiks arī nobruģēts laukums pie kāpnēm. Savā 30.jubilejas gadā, kas sakrīt ar Latvijas simtgadi, kultūras centrs saviem apmeklētājiem gatavo īpaši bagātīgu programmu," atklāj A.Purviņa un skaidro, ka kultūras centra komandai ir dots nozīmīgs mandāts organizēt kultūras dzīvi ne tikai šajā iestādē, bet arī pilsētā un visā novadā. “Tas uzliek daudz lielāku atbildību un slogu, bet tajā pat laikā tu ļoti daudzas lietas redzi kontekstā, uz priekšu, ar konkrētu mērķi,” turpina direktore.

Šādas vienotas pieejas rezultātā vērojama daudz efektīvāka vietējo kolektīvu iesaiste visos novada pasākumos, informācijas apmaiņa un novada kontekstam pieskaņota plānošana un projektu īstenošana, ļaujot gan pilsētā, gan novadā maksimāli izmantot ievērojamos kultūras jomas resursus. Savukārt kultūras budžeta piesaiste kultūras centram ļauj rīkot lielus, vērienīgus pasākumus. 

Taustāmā komponente – ēka un telpas

A.Purviņa atzīst, ka kultūras dzīve sastāv no divām ļoti būtiskām komponentēm – taustāmās un saturiskās. Redzamā ir ēkas, telpas, kuru stāvokļa uzlabošanai līdzekļi lielā mērā tiek rasti, pateicoties plaši apmeklētajiem kultūras pasākumiem. Liela loma savulaik bijusi kultūras centra ēkas projektētājiem Oļģertam Krauklim un Birutai Burčikai, kas būs goda viesi arī centra 30 gadu jubilejas pasākumā. Cienot arhitektu devumu, arī ēkas un telpu modernizācijas gaitā ņemta vērā autorība un sākotnējo projektētāju ieteikumi. “Ne viss kas ir radīts padomju laikos ir zemē metams un norakstāms. Šobrīd daudzas padomju laikā būvētas ēkas ir kļuvušas par valsts nozīmes pieminekļiem un iekļautas aizsargājamo pieminekļu sarakstā. Esam pirmie Latvijā, kas pie padomju laikā projektētā Ogres kultūras centra pielikām plāksni ar tā projektētāju vārdiem,” stāsta A.Purviņa.

Apmeklētāju skaits trīskāršojies

Galvenais tomēr ir saturs. No vienas puses tā kvalitāti izmērīt nevar. Tomēr skaitļi ir pārliecinoši – pasākumu dalībnieku un apmelētāju skaits Ogres kultūras centrā aizvadītajos trīs gados ir trīskāršojies! Tas noticis, pateicoties īstam komandas darbam, galvas kopā liekot apmēram 90 kultūras centra darbiniekiem. Vairums no tiem ir amatierkolektīvu vadītāji, bet kultūras centra štatā uz pilnu slodzi strādā vien 20. “Komandas darbs labi veicas, kad jūti aizmuguri, saliedētību un kad viens otru papildina. Kad sajūtam kopīgo mērķi, uz ko visi ejam, apzinamies savu vērtību,” kultūras centra panākumu atslēgu atklāj A.Purviņa. Turklāt, plānojot repertuāru, tiek domāts ne vien par pieprasījumu – ko vēlas publika, bet arī par tās  audzināšanu, pamazām pieradinot skatītāju pie kvalitatīva satura. Svarīgi sajūtu līmenī saprast, ko cilvēks vēlas un kā var sevi bagātināt, uzskata A.Purviņa un piebilst: “Ogres novada kultūras centra gada balva ir tas mirklis, kad atskatāmies uz pagājušo gadu, atceramies kultūras notikumus un godinām spilgtākos cilvēkus, kurus varam izcelt.”

Kuri tie būs – tas pagaidām noslēpums un gada balvas programmā paredzēts ne viens vien pārsteigums. Zināms, ka pasākumu kuplinās grupa “Auļi” un svētku reizē jau otro gadu tiks godināti Gada balvas ieguvēji desmit kategorijās:

PRIEKS RADĪT – noorganizēti radoši, inovatīvi pasākumi.

PŪRA LĀDE – kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana, tradīciju uzturēšana, popularizēšana.

ATBALSTS – fiziskas vai juridiskas personas materiāls vai nemateriāls pienesums kultūras veicināšanai Ogres novadā. 

RADOŠĀ DZIRKSTS – persona, kas ar savu radošo veikumu pilnveido novada, pilsētas, iestādes utt. darbību.

LABDARĪBA – dalība labdarības projektos, labdarības projektu īstenošana, labdarības ideju popularizēšana.

OGRE PASAULĒ - dalība starptautiskos pasākumos un Ogres vārda popularizēšana.

NO PAAUDZES PAAUDZĒ – vairāku paaudžu dalība kopienā, zināšanu un pieredzes nodošana.

PERSONĪBAS SPĒKS – persona, kas ar savu darbu un piemēru vairo nemateriālās kultūras nozīmi sabiedrībā. 

KOLEKTĪVA ENĢELIS – persona, kas devusi ieguldījumu iestādes, kolektīva, uzņēmuma u.c. darbībā un attīstībā.

SASNIEGUMI – sasniegumi Latvijas un starptautiska mēroga kultūras notikumos.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības