Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-11-08  21:27:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

6.novembrī skolotāja Irēna Pupčenoka atzīmēja skaistu dzīves jubileju. Kolēģi jubilāri sveica ne tikai ar ziediem, dāvanām un laba vēlējumiem, bet arī ar pasakām.

Lai šī jubilejas reize būtu savādāka, kolēģi pie jubilāres devās, iestudējuši kādu no pasakām. “Es bieži domāju, ka šajā dzīvē, kurā ir tik daudz realitātes, pasakas reizēm ir absolūti nepieciešamas – tās ar laimīgām beigām, interesantiem notikumiem un mācībām. Pasaka mums katram kādā dzīves situācijā bijusi nozīmīga, tāpēc, gatavojoties šim pasākumam, lūdzu jūs sagatavot kādu pasaku, kurā jūs kaut ko esat guvuši un tās mācību novēlētu citiem,” aicināja I.Pupčenoka.

Kolēģiem atmiņā tika atsaukta Imanta Ziedoņa pasaka par pogu, kura māca katram, arī pogai, derēt kādam - derēt savam darbam, ģimenei, valstij, saturēt kopā un neaizklīst. Par kopīga, uz sadarbību vērsta darba rezultātiem atgādināja pasaka par rāceni. Jautrus mirkļus radīja pasaka par Sarkangalvīti un vilku, par zvejnieku un zelta zivtiņu. Par jubilāres īpašībām, raksturu un attieksmi pret dzīvi stāstīja pasakas par ziediem un krāsām. Kolēģi I.Pupčenokai vēlēja vairāk laika atrast un veltīt sev un ģimenei, pateicās par paveikto visu šo garo darba gadu laikā, par labajiem un sirsnīgajiem vārdiem, atsaucību, padomiem un uzmundrinājumiem.

Svētkos skolotāju sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, pasniedzot pašvaldības Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu izglītības attīstībā, par radošu un godprātīgu darbu.

Visus darba gadus Ogres 1. vidusskolā līdzās I.Pupčenokai strādājusi ģeogrāfijas skolotāja Laija Barkteviča. Abu skolotāju starpā sadarbība izvērtusies, kad I.Pupčenoka strādājusi par latviešu valodas un literatūras skolotāju. “Kad bija tāda iespēja, vienmēr savām audzināmām klasēm latviešu valodā izvēlējos skolotāju Irēnu. Laikam viņas cilvēciskuma, pozitīvisma un profesionalitātes dēļ. Atminoties mūsu kopīgos darba gadus, man ir daudz labu, gaišu atmiņu. Jubilejā vēlu Irēnai – lai pietiek spēka turpmākajam darbam, un valstiskā līmenī būtu ļoti labi, ja skolotāji varētu doties pelnītā atpūtā pēc 60 gadiem, kad darba mūžs atdots, skolojot citu bērnus, un nu rūpes, uzmanība tik ļoti nepieciešama pašu mazbērniem,” pārdomās dalās L.Bartkeviča.

Krievu valodas skolotāja Svetlana Zaharova Ogres 1. vidusskolā strādā kopš 1977. gada. Viņa atminas laiku, kad I.Pupčenoka sāka strādāt bibliotēkā. “Tajā laikā pēc Irēnas iniciatīvas skolēniem tika organizēti dažādi interesanti pasākumi. Skolotājai bija ļoti labs kontakts ar bērniem, viņi labprāt gāja uz bibliotēku un lasītavu, labprāt piedalījās viņas organizētajos pasākumos. Irēnai vēlos atgādināt, ka šie dzīves gadi nav nekas, dzīve tikai sākas. Irēna ir ļoti pozitīvs cilvēks gan savā dzīvē, gan darbā. Ļoti patīkami saņemt viņas labos pateicības vārdus par paveikto darbu. I.Pupčenokai ir ļoti lielas darba spējas, tur noteikti jāpasakās arī viņas ģimenei, kura vienmēr viņu atbalstījusi,” saka S.Zaharova.

Irēna Pupčenoka ir Ogres 1. vidusskolas direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā 5. līdz 7.klasēs. Ogres 1. vidusskolā viņa sāka strādāt 1979. gadā par bibliotekāri. Šajā amatā 15 darba gadi, tad 8 gadi kā latviešu valodas un literatūras skolotājai. Kopš 2002. gada pilda mācību pārzines pienākumus. Divus gadus (05.2014. – 08.2016.) I.Pupčenoka veica skolas direktora pienākumus. “Šajā laikā piedzīvoju daudz jauna gan stadiona plānotās pārbūves sakarā, gan ASV Gaisa spēku Nacionālās gvardes militāro inženieru uzliktā jumta un skolas labiekārtošanas projekta realizācijas sakarā. Absolūti jauna pieredze man kā filologam, kurā neapšaubāmi pārliecinājos par cilvēciskā faktora nozīmīgumu. Man bija tas gods 2016. gada pavasarī piedzīvot skolas un izglītības programmu akreditāciju, par ko esmu no sirds pateicīga visam kolektīvam, kura godprātīgais darbs ļāva šo procesu veikt izcili!” atminas skolotāja.

 I.Pupčenoka nāk no Taurupes puses, tur absolvējusi vidusskolu. Kad tēvs uzcēlis māju Ogrē, ģimene pārcēlusies uz dzīvi pilsētā. Ceļš uz Kalna skolu aizvedis nejauši. I.Pupčenoka atzīst, ka nekad nav domājusi, ka viņas darbs būs saistīts ar pedagoģiju. Pirmā darba vieta bijusi vēl Taurupē – kluba vadītāja, pārnākot uz Ogri, darba gaitas uzsākusi Ogres statistikas pārvaldē par operatori, vēlāk MRS par algu grāmatvedi un Ogres tipogrāfijā par korektori. Tad nolēmusi pieteikties darbā Ogres 1. vidusskolā. I.Pupčenoka atminas, ka darba skolā vienmēr bijis ļoti daudz. Mācību pārzines pienākumu veikšanai reti kad nepieciešama radoša izpausme, tāpēc viņa savu radošumu un pedagoģes prasmes izmanto, mācot latviešu valodu un literatūru 7. un 10. klases skolēniem. Liels atbalsts ikdienas darbā ir kolektīvs un skolas vadība.

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības