Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:
Aptauja
 
Vai jūs apmierina 13.Saeimas vēlēšanu rezultāti?

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2017-11-06  09:47:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Svētdien, 5.novembrī Ikšķiles tautas namā notika Arvīda Priednieka atmiņu grāmatas “Bērnība aiz Urāliem” atvēršanas pasākums, kopā pulcējot autora tuviniekus, Sibīrijas bērnus, grāmatas tapšanā iesaistītos ļaudis un citus interesentus.

Savā darbā “Bērnība aiz Urāliem” autors apkopojis atmiņas par bērnībā piedzīvoto Sibīrijā, uz kurieni padomju vara bija izsūtījusi viņu kopā ar māti un diviem brāļiem. “Katrs rakstītais vārds ir izsāpējis, bet arī stiprinājis Arvīdu. Bērnības atmiņas laikam ir visspilgtākās, neskatoties uz to smeldzi, sāpēm, kas pārciestas, bet reizē ar tām ir saglabājies bērnības gaišais redzējums,” tā pasākuma ievadā teica Ikšķiles vidusskolas direktores vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Ingūna Bērziņa. 

Pasākuma turpinājumā par savu tikšanos ar Priednieka kungu un ceļu līdz grāmatas izdošanai atcerējās Ikšķiles vidusskolas muzeja vadītāja Anna Indāne. Viņa atklāja, ka iesākumā lielu interesi par viņa atmiņu stāstiem izrādījuši skolas bērni, iedrošinot autoru jau domāt par grāmatas izdošanu.

“Izlasot šo grāmatu lasītājam var likties, ka tā rakstīta mažora toņkārtā, bet jāatceras, ka tas ir tomēr bērna skatījums uz dzīvi, kad visa pasaule ir gaišāka, krāsaināka, saule spožāka un zāle zaļāka. Vēlējos, lai šī informācija paliek arī ne tikai dzimtas nākotnes paaudzēm, bet varbūt būs noderīga arī citiem, varbūt tā būs arī zināms ieguldījums visas mūsu tautas vēstures lapaspusēs,” tā par savu darbu izteicās pats grāmatas autors- Arvīds Priednieks. Lai rastos priekšstats par autora raito un viegli uztveramo valodu un grāmatā attēlotajiem notikumiem, nelielu ieskatu tās lapaspusēs sniedza Ikšķiles vidusskolas skolēni skolotājas Zanes Bēķes vadībā.

Tā kā grāmata tapusi ar Ikšķiles novada pašvaldības līdzfinansējumu, klātesošos uzrunāja arī domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, akcentējot, ka ir ļoti svarīgi, kādi cilvēki mums ir blakus. “Man šķiet, ka lielākā pateicība par to, ka šī bērna acīm tapa šāda grāmata, jāpateicas tieši mammai, kura spējusi saglabāt savā bērnā pozitīvo skatījumu.” Viņš pateicās Priednieka kungam par nozīmīgo grāmatu, cerot, ka tā kalpos skolā kā ļoti labs vēstures materiāls ar mazliet savādāku skatījumu par šo laiku.                                                                  

Grāmatas atvēršanas reizē savās atmiņās par Sibīrijā pavadīto laiku dalījās arī daudzi Arvīda Priednieka līdzgaitnieki. Pasākumā Priednieka kungs pateicās visiem, kas piedalījās grāmatas tapšanā, īpašu paldies sakot pašvaldībai,  Annai Indānei un meitai Ilvai Priedniecei. Pasākumā muzikālu sveicienu nesa senioru ansamblis “Saulgrieži”, izpildot tādas dziesmas kā “Dzimtene”, “Tad, kad latvieši iet Dievu lūgt”, “Te, šajā zemē” un ar īpašu lepnumu Jāņa Rijnieka dziesmu – “Ikšķile”.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības