Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-01-19  09:12:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes priekšsēdētāja amatā Artūrs Mangulis tika ievēlēts 2014.gada 15.aprīlī. Pēc mēneša, 15.maijā, dome pieņēma lēmumu atbrīvot A. Manguli no  Ogres mūzikas skolas direktora pienākumiem, saglabājot šo amata vietu uz Ogres novada domes priekšsēdētāja pienākumu izpildes laiku, pirms tam šādu lēmumu saskaņojot ar KNAB.

2015.gada 17.janvārī Latvijas medijos ar plašu vērienu tika paziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir administratīvi sodījis Ogres novada domes priekšsēdētāju A. Manguli.

Sods 70 eiro apmērā uzlikts par interešu konfliktu, A. Mangulis sodu ir samaksājis. 

A.Mangulis: “Ogres novada pašvaldības domes sēdē 2015.gada 22.septembrī, piedalījos balsojumā, apstiprinot Ogres novada pašvaldības vispārējās, interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu vadītāju un pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju un viņu vietnieku amatalgas. Iestāžu vadītāju un viņu vietnieku amatalgas dome apstiprina katru gadu, tātad augstākminētais balsojums faktiski attiecas tikai uz vienu gadu, bet domes priekšsēdētāja pilnvaru laiks ir līdz pašvaldības domes vēlēšanām 2017.gadā. Man stājoties domes priekšsēdētāja amatā, Ogres mūzikas skolā tika nozīmēts direktora pienākumu izpildītājs, līdz ar to, apstiprinot Ogres mūzikas skolas direktora amatalgu, kas palika nemainīga, neaizdomājos par to, ka kāds šeit varētu saskatīt interešu konfliktu, labi saprotot,ka nekādu finansiālu izmaiņu saistībā ar šo lēmumu nav. Taču kāda “modrā acs” tomēr bija pamanījusi šo “lielo pārkāpumu”, un KNAB saņēma ziņojumu, kuru, protams,  bija arī jāizskata.

Mēs katrs darām savu darbu, arī KNAB, cītīgi uzraudzīdams amatpersonas, tostarp arī pašvaldību vadītājus. Man nav nekādu pretenziju un iebildumu pret šīs institūcijas darbu. Izvērtējot manus paskaidrojumus, KNAB secinājis, ka  pārkāpumu esmu izdarījis neuzmanības dēļ, tātad neesmu ierindots starp tiem pārkāpējiem, kuri tīši un apzināti neievēro likumu. Uzskatu, ka 70 eiro vērtā mācība – būt uzmanīgākam, lai nepieļautu tiešām nozīmīgu pārkāpumu, – ir adekvāta, tomēr nereti, un to gribu attiecināt arī uz savu gadījumu, klausoties vai lasot informāciju par konstatētajiem pārkāpumiem un sodītajām amatpersonām, manī raisās pārdomas par milzīgajiem resursiem, kas tiek izlietoti nebūtisku, varētu teikt –vairāk ētisku, pārkāpumu atklāšanai. Cik daudz cilvēku iesaistīti šajā procesā: KNAB darbinieki, “vainīgo” iestāžu darbinieki, gatavojot izziņas materiālus, kopējot veselu lērumu dokumentu, žurnālisti visos iespējamos plašsaziņas līdzekļos, resursi KNAB apmeklējumam u.c. Vai tā tomēr nav tāda kā šaušana uz zvirbuļiem no lielgabala? Tai pašā laikā “lielgabarīta mērķiem” jaudas nepietiek!

Atceros, ka pirms kāda laika pie manis kabinetā arī bija ieradušies KNAB darbinieki, un mūsu sarunas tēma, manuprāt, bija vēl “interesantāka” – kāds bija uzrakstījis iesniegumu par to, ka Mangulis, uzrakstot dziesmu par Ogri, arī nonācis interešu konfliktā. Te gribu atgādināt, ka komisija – profesionāli mūziķi – manu dziesmu 2015.gadā atzina par vispiemērotāko titulam “Ogres dziesma 2015”. Visas autortiesības saskaņā ar konkursa nolikumu, tiek atdotas pašvaldībai, līdz ar to izslēdzot iespēju gūt jebkādu finansiālu labumu man kā šīs dziesmas autoram. Taču arī šajā gadījumā tika tērēta valsts nauda, mēģinot atrast interešu konflikta pazīmēs tur, kur tās nu nekādi nav iespējamas! Līdz ar to jebkurai amatpersonai faktiski tiek slāpēta vēlme dot savu radošo pienesumu un kultivēta baiļu sajūta – vai tikai es ko nepārkāpju. Toreiz pat paši KNAB darbinieki atzina šo iesniegumu par vēl nebijušu gadījumu un nekādu pārkāpumu nesaskatīja, taču bija priecīgi izbraukt ārpus savām telpām, mazliet ieelpot svaigo Ogres gaisu, kas, es ļoti ceru, ikvienam Ogres viesim domas dara gaišākas un pozitīvākas, jo ir taču pie mums tik daudz skaista. 

Ļoti negribēju komentēt šo faktu, taču ja tas izskan masu medijos visas Latvijas mērogā, tad tomēr gribas saviem iedzīvotājiem paskaidrot, kas notiek valstī.

Sacīšu tā: “Suņi rej, bet mūsu “karavāna” iet tālāk, jo mēs mīlam šo pilsētu – citu iemeslu šeit grūti atrast. Aicinu ikvienu pievērst vairāk uzmanības tam skaistajam, kas mums ir visapkārt, bet rējējiem  vēlu veiksmi viņu “lielajā” darbā!”
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Jāsaprot visiem 
2016-01-20  11:33:39
Manguļa k-gam nav pat jādod padomu, to katrs ar Ogri saistītais var saprast - šādus sprunguļus var likt tikai Domes iekšējā darba pārzinātāji. Opozīcija. "Mirstīgie un Mazie kājāmgājēji" - taču nē!

teodors 
2016-01-20  09:32:46
Vai tad Kaimiņš tagad iznāk būs tāds kā Bartkeviča runas vīrs?

fakts 
2016-01-19  19:59:50
Kopā ar Ufo un Kaimiņu būs laba kompānija...

ķepa uz sirds 
2016-01-19  13:13:33
Gatavojoties nākamajām pašvaldību un 13.Saeimas vēlēšanām un "turpinot spēku konsolidāciju", pirmdien parakstīts sadarbības līgums starp Saeimā pārstāvēto Latvijas Reģionu apvienību (LRA) un politisko partiju Ogres novadam. Bijušais Ogres mērs Edvīns Bartkevičs, partijas Ogres novadam vadītājs, pēdējās Saeimas vēlēšanās tika pārliecinoši izsvilpts, bet sadarbība ar Vienotību pārvērtās par tās norakšanu. Vai tagad kārta Latvijas Reģionu apvienībai?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības