Noderīgas saites:

Edmunds Čirksta
  Publicēts: 2015-10-12  20:55:00 /

Ziņot redakcijai

Pagājušajā nedēļas nogalē FK “Ogre” vārtu gūšanas iespējām pārbagātā spēlē Jēkabpilī ar rezultātu 2:1 uzveica vietējo FK “Jēkabpils/JSC”. Vārtus FK “Ogre” labā guva komandas kapteinis Juris Skābardis un Jose Luiz Fraga da Silva Junior.

Komandu sākumsastāvi:

FK “Jēkabpils/JSC”: Kaspars Nerets, Andrejs Ostvalds, Vitālijs Lapkovskis, Oskars Zeps, Imants Vadonis(55.min Ingus Silakrankers), Oļegs Peņkovskis, Igors Lapkovskis, Jurijs Morozs(74.min Edmunds Zvaigzne), Maksims Potlovs(84.min Dairis Jakubovskis), Aleksandrs Gospodarjovs(80.min Andrejs Leščovs), Aigars Liņģis.

FK “Ogre”: Ritvars Cinītis, Ģirts Tumans(28.min Deivids Strazdiņš(85.min Aigars Cibuļskis)), Jose Luiz Fraga da Silva Junior(58.min Andris Bērziņš), Mihails Makārovs, Alexssandro Leopoldo Junior(69.min Niks Niklāvs Škaunacis), Krists Kalniņš(46.min Emīls Latkovskis), Viesturs Dudelis, Jānis Latkovskis, Matheus Sonaro Rodriques, Juris Skābardis, Deniss Ostrovskis.

Pirmā iespēja gūt vārtus spēlē radās jau 2.minūtē, kad jēkabpiliešu uzbrucējs cīņā par bumbu noskrēja ogrēniešu aizsargu Viesturu Dudeli un bumbu raidīja virs vārtu pārlikņa. Tūlīt pat jēkabpiliešiem radās vēl viena iespēja atklāt rezultātu, taču Aigara Liņģa tālsitienu tvēra FK “Ogre” vārtsargs Ritvars Cinītis. Spēles 9.minūtē jēkabpilieši vēlreiz mēģināja Ritvaru pārspēt ar tālsitienu, tomēr šoreiz bumba nolidoja augsti virs vārtu pārlikņa. Drīz vien atkal tālsitiens pa Ritvara Cinīša cietoksni arī šoreiz Ritvars bumbu tvēra. Arī spēles 14.minūtē FK “Jēkabpils/JSC” radās iespēja gūt vārtus, taču šoreiz sitiens pāri vārtiem.

Mača pirmajās minūtēs Jēkabpils komandai patiesi bija daudz labu iespēju gūt vārtus. FK “Ogre” pretiniekiem piederēja teritoriālais pārsvars, pretinieki bija ātrāki, tehniskāki un arī fiziski spēcīgāki.

Lai vai kā, tomēr FK “Ogre” bija tie, kas pirmie guva vārtus. Spēles 16.minūtē tālu piespēli uz Jēkabpils komandas vārtu pusi izdarīja Viesturs Dudelis un, cīnoties ar pretinieku sedzējiem, Ģirts Tumans nonāca aci pret aci ar jēkabpiliešu vārtsargu Kasparu Neretu. Gala rezultātā Ģirta izgājienu ar noteikumu pārkāpumu pie vārtsarga laukuma apturēja Andrejs Ostvalds. Spēles galvenais tiesnesis šo pārkāpumu fiksēja kā “pēdējās cerības sodu” un Andrejam Ostvaldam tika parādīta sarkanā kartiņa, kas nozīmēja, ka atlikušo spēles daļu FK “Ogre” spēlēs viena vīra vairākumā.

Ģirta nopelnīto soda sitienu spēles 17.minūtē devās realizēt Juris Skābardis, kurš spēcīgi raidīja bumbu garām pretinieku izveidotajam spēlētāju mūrim tieši vārtu tīklā – 1:0 FK Ogre izvirzās vadībā.

Lai arī FK “Ogre” ieguva viena vīra pārsvaru un izvirzījās vadībā, tomēr arī turpmāk bumbu vairāk kontrolēja FK “Jēkabpils/JSC”.

Labas iespējas Jēkabpils komandai radās 18.minūtē, 25.minūtē un 26.minūtē, taču arī šoreiz Ritvara Cinīša sargāto cietoksni jēkabpiliešiem iekarot neizdevās.

Spēles 28.minūtē lieliska iespēja palielināt rezultāta pārsvaru radās FK “Ogre” komandai. Deniss Ostrovskis apspēlēja savu sedzēju, atdeva piespēli Jose, kurš arī apspēlēja savu sedzēju, un no metriem desmit izdarīja bīstamu sitienu pretinieka vārtu tālajā devītniekā, taču bumbu pēdējā brīdī ar galvu nobloķēja aizsargs.

Kā spēle iesākās, tā arī tā turpināja būt notikumiem bagāta un tikai jēkabpiliešu vārtsarga meistarība spēles 34.minūtē glāba komandu no otro vārtu zaudējuma pēc Krista Kalniņa bumbas raidījuma no metriem vienpadsmit.

Tūlīt pat pēc šīs epizodes bumbu jēkabpiliešu vārtu tīklā varēja raidīt Juris Skābardis, taču viņa bumbas sitienu ar galvu viegli tvēra Kaspars Nerets.

Drīz vien Ritvara Cinīša modrību jēkabpilieši vēlreiz pārbaudīja ar tālsitienu, arī šoreiz veiksmīgāks izrādijās Ritvars.

Pēc pāris mirkļiem izcila iespēja palielināt rezultāta pārsvaru radās Jose, taču viņa sitiens, atrazdamies vienam pret vārtsargu, izrādijās nesekmīgs – bumba noripoja nedaudz gar vārtu tālo stabu.

Spēles 40.minūtē lieliska iespēja gūt vārtus radās FK “Ogre” spēlētājam Mihailam Makārovam, kurš nonāca aci pret aci ar jēkabpiliešu vārtsargu. Mihails izdarīja sitienu pa vārtiem, kurš gan izrādijās nedaudz neprecīzs, taču pirms bumba paspēja atsisties pa vārtu stabu vai šķersot laukuma gala līniju to vārtos iegrūda Jose Luiz Fraga da Silva Junior panākdams 2:0 FK “Ogre” labā.

Pēc tam, kad rezultāts kļuva 2:0 FK “Ogre” labā, jēkabpilieši atlikušajā laikā šķietami atslāba un vairs nebija tik aktīvi kā pirms otro vārtu zaudējuma.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 2:0 FK “Ogre” labā, kaut gan laukumā tomēr vairāk dominēja Jēkabpils komanda neskatoties uz rezultātu un arī lieliskajām Ogres komandas iespējām gūt vēl vārtus.

Otro puslaiku varētu nosaukt par “Mihaila Makārova nedienām”, jo Mihailam tanī bija ļoti daudz lielisku iespēju pielikt spēlei “treknu punktu”, taču viņa raidītās bumbas nekādīgi negribēja šķersot pretinieku vārtu līniju.

Pirmā iespēja Mihailam radās jau otrā puslaika pirmajā minūtē, kad Miša vienatnē apspēlēja pat trīs pretinieku sedzējus, izgāja viens pret jēkabpiliešu vārtsargu, tomēr gala rezultātā bumbu raidīja augsti pāri vārtiem. Spēles 67.minūtē Mihails vēlreiz izgāja viens pret vārtiem, taču šoreiz bumbas sitiens iznāca tieši virsū vārtsargam.

Spēles 74.minūtē lieliska iespēja samazināt rezultāta starpību radās jēkabpiliešiem, kuri divatā izgāja pret vienu FK “Ogre” aizsargu Viesturu Dudeli, taču gala rezultātā abi jēkabpilieši neveikli saspēlējās un mača līnijtiesnesis fiksēja aizmuguri.

Spēles 76.minūtē un 83.minūtē atkal divas labas iespējas Mihailam Makārovam, taču abos gadījumos bumba nolidoja gar vārtu tuvo stabu.

Tuvojoties spēles pamatlaika izskaņai Mihailam Makārovam, pēc Andra Bērziņa piespēles, atkal izdevās iziet vienam pret vienu ar jēkabpiliešu vārtsargu un raidīt bumbu tam garām, taču šoreiz bumbu no vārtu līnijas izvilka aizsargs.

Spēles 88.minūtē nedaudzos uz spēli sanākušos vietējās komandas līdzjutējus izdevās iepriecināt Aigaram Liņģim, kurš pie vārtsarga laukuma līnijas apspēlēja trīs FK “Ogre” aizsargus un izdarīja spēcīgu sitienu vārtu stūrī samazinādams rezultāta starpību līdz minimumam – 2:1 FK “Ogre” labā.

Iespēja pielikt punktu spēlei kompensācijas laikā radās šīs puslaika “nelaimes putnam” Mihailam Makārovam, kurš jau kārtējo reizi izgāja viens pret vienu ar Kasparu Neretu, taču šoreiz Mišas raidītā bumba viegli atsitās pret vārtu stabu un nonāca pie jēkabpiliešu aizsarga.

Atlikušajā laikā FK “Ogre” pārliecinoši aizsargājās, nedodot pretiniekam ne mazākās iespējas izraut laimīgu neizšķirtu un gala rezultātā svinēja uzvaru pār FK “Jēkabpils/JSC” komandu ar rezultātu 2:1. Tādējādi FK “Ogre”revanšējās par zaudējumu abu komandu pirmajā tikšanās reizē Ogrē, kad mūsu komanda lielu spēles daļu spēlējot divu vīru mazākumā piekāpās jēkabpiliešiem ar rezultātu 1:4.

Pēc šīs uzvaras FK “Ogre” Komanda.lv Pirmās līgas čempionāta futbolā turnīra tabulā saglabā 12.vietu, savukārt Jēkabpils komanda ar tik pat izcīnītiem punktiem un vienu spēli rezervē pret “RFS” atrodas vienpadsmitajā pozīcijā.

Nākamo spēli FK “Ogre” aizvadīs 18.oktobrī, kad savā laukumā uzņems Valmiera/Glass FK/BSS komandu.