Noderīgas saites:

Ģirts Betmanis, OFK pārstāvis
  Publicēts: 2014-09-17  14:29:00 /

Ziņot redakcijai

Pagājušās nedēļas nogalē, 13. un 14. septembrī, Igaunijas pilsētā Kambja, norisinājās Baltijas frisbija čempionāts jauktajā grupā, kurā piedalījās 7 komandas no Baltijas valstīm. 7 komandu konkurencē Baltijas vicečempionu titulu un sudraba medaļas izcīnīja Ogres Frisbija kluba (OFK) komanda.

Jau otro gadu pēc kārtas Baltijas čempionāts notika jauktajā grupā, kurā vienlaicīgi uz laukuma spēlē gan puiši, gan meitenes.  Pateicoties pagājušā gada sasniegumiem OFK tika izsētā kā otrā komanda A apakšgrupā, kas ļāva cerēt uz tik pat augstiem sasniegumiem kā pagājušo gadu.

Pirmajā grupas spēlē pretinieki bija spēcīgie „Salaspils FK”, kura šogad pasaules čempionātā ieņēma augsto 21. vietu 48 komandu konkurencē. Spēles sākums izvērtās pavisam neveiksmīgs, jo pieļaujot vairākas kļūdas kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā, OFK ātri nonāca iedzinējos un kapitulēja salaspiliešiem ar 5:15. Nākamajā grupas spēlē OFK tikās ar mājiniekiem „Tartu Turbulence”, kurus pārliecinoši uzvarēja ar 15:5. Pateicoties uzvarai OFK ieņēma otro vietu apakašgrupā un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālu OFK aizvadīja pret „Latvian Youngstars”, kuru kodolu veidoja šī gada pasaules junioru čempionāta Latvijas izlases spēlētāji. OFK prata izmantot pretinieku pieļautās kļūdas un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 15:3.  Pusfinālā OFK bija jāspēlē pret igauņu „Sexy Legs” – vēl vienu komandu, kura piedalījās šī gada pasaules čempionāta un izcīnīja augsto 23. vietu 48 komandu konkurencē. Spēles pirmais puslaiks pagāja punkts punktā, taču ar minimālu 1 punkta pārsvaru (5:4) puslaikā aizgāja ogrēnieši, sākoties otrajam puslaikam tika pamainīta aizsardzība un izdarītas korekcijas uzbrukumā, kā rezultātā pretinieki guva vien tikai 2 punktus. Spēle beidzās ar rezultātu 12:7 OFK labā.

Finālā OFK sagaidīja komanda, ar kuru turnīra laikā jau reizi tikās – „Salaspils FK”, lai arī spēles sākums izdevās daudz labāks nekā iepriekš, taču vēlāk „Salaspils FK” parādīja savu nospiedošo aizsardzību, arī šoreiz tika piedzīvots smags zaudējums 7:15. Rezultātā, jau otro gadu pēc kārtas, OFK kļuva par Baltijas vicečempioniem.

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju tika atzīta mūsu Gundega Pastore.

OFK rindās spēlēja: Alīna Kiškurno; Dace Cīrule; Gundega Pastore; Ģirts Betmanis; Harijs Dombrovskis; Igors Minovs; Jānis Seipulis; Jēkabs Eglītis; Līga Nātiņa; Nauris Jasukevičš; Reinis Ignatāns; Renārs Čeredņičenko; Sandra Minova un Zane Kalniņa.