Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-04-29  16:15:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šodien Ogres novada Izglītības un sporta pārvaldē aizvadīts seminārs – diskusija par cienīga darba apstākļiem pedagogiem un problēmām to nodrošināšanā.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) īsteno projektu “Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem”, kas notiek sadarbībā ar Norvēģijas Inovāciju aģentūru un ar Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Globālais fonds cienīga darba un trīspusējās sadarbības veicināšana” atbalstu.
 
Seminārā – diskusijā Ogrē uzstājās LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško, viņas vietnieks Jānis Krastiņš, sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs un juriste Brigita Fricsone.
 
Pirms diskusijas I.Mikiško dalībniekus iepazīstināja ar jauno Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieci izglītības, kultūras un veselības jautājumos Inetu Tamani, vēlot veiksmi darbā. I.Tamane atklāja, ka ar šī gada 1. maiju atstās Latvijas izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidentes amatu, bet turpinās rūpēties un gādāt par novada pedagogiem un skolu vadītājiem, kā arī iesaistīties citu ar izglītības sistēmu saistītu jautājumu risināšanā.
 
I.Mikiško skaidro, ka projekts "Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem" ir aizsācies 2012. gada decembrī un noslēgsies šī gada decembrī ar starptautisku konferenci. Projekta mērķis ir veicināt izpratni par cienīgu darbu pedagogiem Latvijā un tā sagaidāmie rezultāti ir: darba koplīgumos tiks iekļautas normas, kas saistītas ar cienīga darba apstākļu nodrošināšanu pedagogiem; padziļināta izpratne dažādu līmeņu lēmumu pieņēmējiem un sabiedrībā kopumā par ieguvumiem no cienīga darba un pedagoga darba apstākļiem, to pilnveides vajadzībām; palielināsies noslēgto darba koplīgumu skaits valstī kopumā un pieaugs LIZDA biedru skaits.
 
Šajā laika posmā projekta ietvaros īstenotas vairākas aktivitātes.
 
Projekta ietvaros Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieku grupa ir veikusi pētījumu, vadot padziļinātas intervijas ar pedagogiem visā Latvijā, tā noskaidrojot izglītības darbinieku vajadzības, kā arī izzinot pašvaldības viedokli un nostāju šajā jautājumā. Pētījums ir apkopots brošūrā, kā arī ar to var iepazīties elektroniski: šeit.
 
Projektā ietverta arī LIZDA organizētā akcija “Skolas dienas”, kas aizsākās jau 2012. gadā. Akcijas laikā deputāti uz vienu dienu kļūst par skolotāju “ēnām” un iepazīst pedagogu darba ikdienu. Akcijas mērķis ir veicināt kvalitatīvas diskusijas par darba vides attīstības vajadzībām pedagogiem. 2013. gadā akcijā iesaistījās 227 Saeimas un pašvaldību deputāti, kuri ēnoja 211 izglītības iestādēs 1875 pedagogus. (Akcijas foto: skatīt šeit) Arī šogad akciju plānots turpināt.
 
Projekta ietvaros LIZDA organizē arī konkursu “Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde”, kad pēc konkrētiem kritērijiem tika izvērtēta pedagogu darba vide iestādē. Pagājušajā gadā konkursā pieteikušās 29 izglītības iestādes un īpašo titulu ieguva 9, tostarp Suntažu vidusskola. Kā balvu skolas saņēma kafijas automātu un īpašu plāksni, ko uzstādīt pie skolas ieejas – “Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2013”. Konkursā startēja arī Ogresgala pamatskola. (Par konkursa rezultātiem un foto šeit) Konkursu plānots organizēt arī šogad.
 
Projekta ietvaros LIZDA delegācija devusies apgūt arī sadarbības partneru – norvēģu pieredzi par darba koplīgumu slēgšanu un to saturu, un tas noticis Finmark reģionā Altas pilsētā. Pieredzes apmaiņas nolūkos pagājušā gada nogalē Rīgā organizēta starptautiska konference un diskusijas, kurās norvēģu kolēģi stāstījuši par savu pedagogu darba apstākļiem un koplīgumu slēgšanas pieredzi, arodbiedrību lomu pedagogu darba apstākļu uzlabošanā.
 
Diskusijas par projekta tēmu turpinās, ar izglītības sfēras speciālistiem un pašvaldības pārstāvjiem tiekoties Latvijas reģionos. Diskusijas jau notikušas Valmierā, Bauskā un Rīgā, šodien tās notiek Ogrē un vēl plānotas divos Latvijas reģionos. Projekta ietvaros ir izstrādāta arī apmācības programma un plānoti 8 semināri arodorganizāciju līderiem par darba koplīgumiem, to sagatavošanu un slēgšanu. Projekta ietvaros ir izstrādāti kritēriji darbinieka darba vides novērtēšanai un izstrādātas rekomendācijas, kuras varēs iekļaut darba koplīgumos.
 
I.Mikiško šo projektu vērtē kā veiksmīgu un rezultatīvu: “Projekta ietvaros ir veikts apjomīgs pētījums, kurā ietverts pedagogu viedoklis par to, kā tiek vērtēts viņu darbs, viņu domas par koplīgumiem, nepieciešamajām izmaiņām tajās. Līdz šim nebija apzinātas darba devēju un darba ņēmēju domas par koplīgumiem. Šī projekta ietvaros ir izstrādāts dokuments, ar ko varēsim vērsties Ministru kabinetā un Izglītības un zinātnes ministrijā, aktualizējot šos jautājumus.” 

   

   

   




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības