Noderīgas saites:

Galvenā tiesneša Ainara Puķīša teksts un fotogrāfijas
  Publicēts: 2014-04-24  17:45:00 /

Ziņot redakcijai

Pirmajās Lieldienās, 20.aprīlī, ar komandas "Elvi/Lielvārde" uzvaru noslēdzas pirmās Lielvārdes novada kausa izcīņas basketbolā finālposms.

Kopumā turnīrā piedalījās piecas komandas, kuras aizvadīja sešus posmus (Lielvārdē, Jumpravā un Lēdmanē), noskaidrojot četras labākās vienības, kuras tikās finālspēlēs Lielvārdes novada sporta centrā. Mazliet nepaveicās Jumpravas komandai, kurai neizdevās nokļūt starp četrām labākajām.

Izslēgšanas spēļu pirmajā mačā Lielvārdes novada sporta centra komanda tikās ar "Lāčplēsi". Aizraujošā cīņā pašā spēles galotnē laimīgu uzvaru ar 74:70 izcīnīja "Lielvārdes NSC" komanda, iekļūstot finālā. Otrajā pusfināla pārī, kurā spēkojās LNSKF ar "Elvi/Lielvārde", notika bezierunu kapitulācija no LNSKF puses ar rezultātu 38:80.

Spēlē par trešo vietu "Lāčplēsis" tikās ar LNSKF. Jau mača sākumā bija jūtams, ka "Lāčplēsis" nekādas vaļības neatļausies. Pēc pirmās ceturtdaļas uz rezultāta tablo 25:6 par labu "Lāčplēsim". Pēc pusfināla varēja padomāt, ka LNSKF gatavojas bronzas spēlei, tāpēc mazliet pietaupījās, tomēr lāčplēsnieku niknums pēc minimālā zaudējuma pirmajā mačā bija daudz lielāks - galarezultātā pārliecinošu uzvaru ar 95:51 svinēja "Lāčplēsis".

Komandā "Lāčplēsis" spēlēja un bronzas godalgas saņēma: Agris Pikšens, Edgars Breimanis, Toms Vaišļa, Didzis Mežjānis, Rolands Mežapuķe, Jānis Celherts, Jānis Tūtāns un Vladislavs Kozlovskis (finālposmā nepiedalījās Mārtiņš Tīdemanis un Jānis Mazitāns).

Finālspēlē laukumā devās abas pusfināla uzvarētājas - "Elvi/Lielvārde" un "Lielvārdes NSC". Trīs ceturtdaļas spēle ritēja punkts punktā - neviena no komandām negribēja piekāpties. Pēc pirmās ceturtdaļas 17:13, pēc otrās - 34:31, pēc trešās - 50:52. Pēdējā ceturtdaļā jūtams nogurums piezagās Lielvārdes novada sporta centra komandas līderiem, jo daudz spēka tika atstāts pirmajā spēlē. Līdz ar to mača galotnē nācās piekāpties ar rezultātu 61:75. Par pirmajiem Lielvārdes novada kausa ieguvējiem tika kronēti "Elvi/Lielvārde" basketbolisti. Jāatzīmē arī Lielvārdes novada sporta centra trenera Pētera Tomsona audzēkņu sniegums, kuri ar basketbolu nodarbojas tikai otro gadu, bet, pateicoties interešu izglītības finansējumam, ir sasniegts ļoti labs rezultāts.

Sudraba godalgas saņēma "Lielvārdes NSC" spēlētāji: Pēteris Tomsons, Maikls Adžiboije, Artūrs Pokšāns, Edijs Kauliņš, Jēkabs Mucenieks, Emīls Kozulis, Ričards Didriksons, Valters Seņko, Jānis Priliņš un Krists Plaudis.

Čempionu medaļas un kausu saņēma "Elvi/Lielvārde": Dainis Tūtāns, Oskars Tutāns, Lauris Krūmiņš, Elvijs Ermanovskis, Jānis Badūns, Valdis Pikšens, Edgars Grazde, Jānis Grantiņš un Iļja Nazarovs.

Spēļu starplaikos notika dažādi konkursi, stafetē ātrākais un precīzākais bija Agris Pikšens, trīspunktu metienu konkursā precīzākais - Lauris Krūmiņš, slam-dunk jeb bumbas triekšanā grozā no augšas - Elvijs Ermanovskis. Turnīra rezultatīvākais spēlētājs - Pēteris Tomsons (228 punkti).

Liels paldies kuplajam skatītāju pulkam, kuri Lieldienas pavadīja sporta centrā tribīnēs, un viņu vētrainajam atbalstam. Paldies turnīra atbalstītājiem: Lielvārdes novada Sporta un kultūras atbalsta fondam, deputātam Jānim Āboliņam, Lielvārdes novada pašvaldībai, kā arī Lielvārdes novada sporta centram un veikalam „Bocal” par minerālūdeņiem turnīra laikā un balvām jaunākajam un vecākajam dalībniekam.

Čempionu medaļas un kausa saņēmēji "Elvi/Lielvārde"