Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:
Aptauja
 
Kā vērtējat notikušos Ogres pilsētas svētkus?

ogresfakti/Ogres TV
  Publicēts: 2013-10-31  22:44:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šodien 25 uzņēmēji, pašvaldības un Ogres biznesa inkubatora pārstāvji pulcējās Lielvārdes novada uzņēmēju dienai veltītajos pasākumos Lēdmanes pagastā.

Pēcpusdienā interesenti apmeklēja dārzeņu ražošanas un pārstrādes uzņēmumu - zemnieku saimniecību „Ezerkauliņi” un SIA „Ogres ceplis” salmu granulu un bruģakmens ražotni, kā arī paviesojās daudzpakāpju resocializācijas pakalpojumu organizācijā bijušajiem ieslodzītajiem „Zilais krusts”. Pievakarē uzņēmēji pulcējās Lobes krogā, kur pēc reģistrācijas un kafijas pauzes sekoja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Aivara Troskas uzruna.

Nepieciešama vīzija
A.Troska pauda cerību, ka šāda veida uzņēmējdarbībai veltīti pasākumi kļūs par tradīciju, veicinot uzņēmēju un pašvaldības sadarbību, kontaktu dibināšanu un iespējamu sabiedriskas organizācijas attīstīšanu. „Esmu skeptisks par ilgtermiņa attīstības plāniem, piemēram līdz 2030.gadam, jo nezinām, kāda būs Latvija 2014.gadā, tomēr ir nepieciešama vīzija,” uzskata A.Troska. Viņš atzīst, ka novada dzīvi būtiski mainīs jaunās Maskavas šosejas atklāšana, jo liela daļa autobraucēju, kuri šobrīd šķērso Lielvārdi, veicinot tās ekonomisko attīstību, izmantos jaunās pārvietošanās iespējas. Arī jaunās šosejas plānojums nav Lielvārdes novadam labvēlīgs – novada teritorijā no tās ir tikai trīs nobrauktuves un veidojas situācijas, kad šosejai šķērsojot vienam īpašniekam piederošas zemes platības, tiek būtiski sarežģīta to apsaimniekošana.

Aicina uzņēmējus paust savu viedokli
Pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadīšanas nodaļas vadītāja Airita Brenča uzņēmējus informēja par novada un valsts dzīves aktualitātēm uzņēmējdarbības atbalstīšanā. Aktualizēts jautājums gan par Lielvārdes pašvaldības iespējām informatīvi atbalstīt vietējos uzņēmējus, gan konkursa nolikuma projekts novada uzņēmēju gada balvas tradīciju attīstīšanai, šī gada nogalē plānojot konkursa nolikuma apstiprināšanu Pašlaik zņēmējiem konkursa nolikumā plānotas 10 nominācijas - Gadaražotājs, tirgotājs, pakalpojumu sniedzējs, amatnieks, ģimenes uzņēmums, jaunais komersants, straujāk augošais uzņēmums, sociālais partneris, lielākais darba devējs, un lielākais nodokļu maksātājs. Apspriesta arī Lielvārdes novada uzņēmēju iniciatīvas grupas nepieciešamība un iespējamais formāts, veicinot viedokļu apmaiņu un uzņēmējdarbībai draudzīgu pašvaldības lēmumu pieņemšanu.
A.Brenča aicināja uzņēmējus iesaistīties nākamgad novadā plānoto 2014.gada vasaras pasākumu darba grupās, paužot savas idejas gan Lielvārdes novada svētku organizēšanai, gan iecerētajam starptautiskajam deju festivālam „Maģiskā Lielvārdes josta”. Lielvārdes novada vīzija paredz videi draudzīgas uzņēmējdarbības attīstīšanu un pašvaldības atbalstu, veicot ieguldījumus infrastruktūrā, izglītībā un pētnieciskajā darbībā.

Teritorijas plānojums – svarīgs uzņēmējdarbības attīstībai
Benita Šteina, kas ir teritorijas plānotāja Lielvārdes novada būvvaldē ,aicināja uzņēmējus aktīvi iesaistīties novada teritorijas plānojuma izstrādē un jau šovakar uzņēmēju vidū raisījās diskusija par vēlamo novadu ciemu un lauku teritoriju attīstību. Klātesošie bija vienisprātis, ka nav pieļaujama savulaik praktizētā haotiskā jauno ciematu būvniecība ārpus plānojumā noteiktajām ciemu teritorijām, izbūvējot mājas, bet nenodrošinot to iedzīvotājiem nepieciešamo infrastruktūru. Vienlaikus atbalstāma būtu tā saucamo senioru ciematu būvniecība. „Aicinām jūs uz sadarbību, lai mūsu kopējais novada plānojums būtu tāds, kas apmierina visus,” sacīja B.Šteina.

Iespējas saņemt „Zied zeme” finansējumu
Publisko un privāto partnerattiecību biedrības „Zied zeme” administratīvais vadītājs Māris  Cīrulis atzina, ka klātesošo uzņēmēju vidū atpazīst daudzas pazīstamas sejas, kas iesnieguši savus projektus „Zied zeme” finansējuma saņemšanai. Viņš informēja, ka no 29.novembra līdz 30.decembrim uz „Zied zeme” finansējumu var pretendēt projekti, kas paredz veicināt lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos, radot tiem pievienoto vērtību, veicinot mājražošanas attīstību un konkurētspēju biedrības „Zied zeme” darbības teritorijā. Var saņemt finansējumu, piemēram, ābolu un citu augļu pārstrādes projektiem, gaļas kūpinātavas vai trušu kautuves izveidei, kā arī citu ieceru īstenošanai. Pretendēt var arī iedzīvotāji bez iepriekšējas pieredzes uzņēmējdarbībā, tomēr, vērtējot projektus, tiks lēsts, vai tā īstenošana perspektīvā atmaksāsies. Savukārt nākotnē LEADER projekti būs paredzēti ekonomikas attīstīšanai un stiprināšanai, atbalstot mikro un mazos uzņēmēmumus, uzņēmējdarbības uzsākšanu, pakalpojumu pieejamību, īsās piegādes ķēdes un citas uzņēmējdarbības formas. Decembrī plānots uzsākt arī portāla www.idejuarmija.lv  darbību, veicinot sabiedrības atbalstu dažādu jaunu uzņēmējdarbības ideju īstenošanai. Līdzīgus portālus daudzviet pasaulē izmanto inovatīvu ideju testēšanai. Ar savu artavu uzņēmēdarbības projektu atbalstam varētu iesaistīties arī Lielvārdes novada pašvaldība, uzskata M.Cīrulis.

Informē par Ogres biznesa inkubatora pakalpojumiem
Ogres biznesa un inovāciju centra (OBIC) valdes priekšsēdētājs Uģis Amons atklāja, ka jau 20 gadus dzīvo Lielvārdē. Viņš iepazīstināja ar OBIC vēsturi, darbību un šābrīža piedāvājumu, kas ietver iPlanner, Investoru karti, ikmēneša seminārus grāmatvežiem OBIC telpās, pašvaldības iespējamo stratēģisko biznesa virzienu izpēti (biohumuss, sarkanās sliekas, malkas plači/apkure), uzņēmēju dienu organizēšanu, konsultācijas ogrēniešiem par reģiona biznesa inkubatora darbību un nosacījumiem dalībai RRBAI, dažāda veida apmācības, juridiskās adreses nomu un pastkasti, sekretariāta pakalpojumus, semināru un tikšanās telpas un citus pakalpojumus. iPlanner paredzēts biznesa savu plānu izstrādei un kontrolei, kas nepieciešama katram uzņēmumam, tiesa gan, apmēram divas trešdaļas mazo un vidējo uzņēmumu strādā bez precīzi izstrādātiem biznesa plāniem, atzina U.Amons. Kā veiksmīgu ieceri U.Amons raksturoja Plaužu ezera apsaimniekošanas attīstību, ko atbalstījusi arī Ogres novada pašvaldība. U.Amons aicināja Lielvārdes novada uzņēmējus uz 13.novembrī paredzētajām Efektivitātes dienām Ogrē, kad plānotas gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības, lūdzot iepriekš gan piesakot savu dalību pasākumā. .

No video īsfilmas uz veiksmīgu biznesu
Savukārt Latvijas Amatniecības kameras meistars Tālis Sala demonstrēja savulaik interneta vietnē Youtube.com izvietoto īsfilmu par cirvja izgatavošanu, kas diviem jauniem Latvijas amatniekiem nodrošināja lielisku bezmaksas reklāmu, ar kuras palīdzību „ne no kā” izveidoti divi veiksmīgi un pelnoši uzņēmumi. Tie, kaut gan Latvijā praktiski nav pazīstami, realizējot dārgus un augstas kvalitātes metāla un ādas izstrādājumus, iekarojuši ārvalstu, it īpaši ASV tirgu. Šo stāstu T.Sala minēja kā labu piemēru ikvienam amatniekam un mājražotājam. „Uz Latvijas tirgu vispār nav jāskatās, te nav naudas, nauda ir jāmakšķerē ārzemēs,” sacīja T.Sala. „Lai iesāktu, nevajag neko daudz, vajag uzņēmību.”

Uz šīs optimistiskās nots noslēdzās uzņēmēju dienas oficiālā daļa, pēc kuras uzņēmēji neformālā gaisotnē pārrunāja biznesa attīstības un sadarbības iespējas Lielvārdes novadā.

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

harry sean 
2017-10-12  16:30:07
Tas ir, lai informētu ikvienu, ka mēs tagad piedāvājam aizdevumus uzņēmumiem un cilvēkiem ar ļoti zemām procentu likmēm. Mūsu vēlme ir ļaut cilvēkiem sākt savu biznesu. Mūsu aizdevumu procedūra ir ļoti vienkārša un ātra. Mūsu kredītlimits ir no 5000 līdz 500 miljoniem ASV dolāru. Sazinieties ar mums šodien Harryseanloanfirm@yahoo.com un saturs smaida uz sejas.

harry sean 
2016-01-17  13:19:08
Tas ir, lai informētu visiem, ka mēs šobrīd sniedzot aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām par ļoti zemu procentu likmi. Mūsu vēlme ir dot iespēju cilvēkiem sākt gadu. Mūsu aizdevums process ir ļoti ātri un viegli. Mūsu aizdevumu svārstās no $ 5,000 līdz $ 500,000,000.00. Sazinieties ar mums šodien Harryseanloanfirm@yahoo.com~~pobj, un mēs, protams, likts smaidu uz jūsu sejas.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības