Noderīgas saites:

Normunds Kupcis, LSVS Valdes biedrs, LHF veterānu komitejas vadītāja vietnieks
  Publicēts: 2013-10-02  17:08:00 / Ogre

Ziņot redakcijai

27. un 28. Septembrī Valmierā, Vidzemes Olimpiskā centra ledus arēnā, norisinājās Latvijas Pašvaldību savienības organizētais starptautiskais hokeja turnīrs, veltīts LSVS 50. Jubilejas sporta spēlēm. Par turnīra uzvarētājiem kļuva Ogres hokejisti.

Turnīrā piedalījās vairāk kā 120 hokeja entuziastu no Pleskavas, Bauskas, Ogres, Olaines, Rēzeknes novada, Rīgas un Valmieras - hokeja komandas vecuma grupā virs 35 gadiem. Komandu sadalījums divās grupās notika jau iepriekš, 23.septembrī, Latvijas Hokeja federācijā, klātesot sacensību galvenajam tiesnesim Aleksandram Borisovam, turnīra spēļu komisāram Uldim Opitam un LSVS valdes pārstāvim Normundam Kupcim. Pirmajā grupā izloze saveda kopā Rīgas, Pleskavas un Bauskas komandas, bet otrajā - Ogri, Valmieru, Rēzeknes novadu un Olaines komandu.

Divās sacensību dienās notika 13 spēles. Vissīvākās cīņas norisinājās 1. grupā, par ko liecina rezultāti: Rīga - Bauska 3:3, Rīga - Pleskava 2:2, Bauska – Pleskava 1:2, pie tam Pleskavas komandai tās līderis Šaldugins uzvara vārtus guva tikai pēdējās spēles minūtēs. Līdz ar to Pleskavas komanda ieguva savā grupā 1. vietu un tiesības piedalīties finālmačā. Aiz pleskaviešiem palika spēcīgā Rīgas komandu, kuras kodolu veidoja "Vecmeistaru" spēlētāji. Tieši Rīgas komandas vārtsargs Viktors Durnovs tika atzīts par labāko šajā turnīrā. Balvas turnīra labākajiem spēlētajiem bija sarūpējis sporta inventāra centrs Hokejam.lv. Ļoti labi turnīru aizvadīja Bauskas komanda, kurai šoreiz mazliet pietrūka veiksmes un izturības, lai vinnētu spēcīgās Rīgas un Pleskavas komandas.

Otrajā grupā sāncenšiem nekādas cerības neatstāja spēcīgā Ogres komanda, kuras sastāvu veidoja hokeja kluba "Kurbads" veterānu hokejisti ar saviem līderiem Pēteri Ostošovu, kurš arī tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju ar 10 iemestajām ripām un 6 piespēles punktiem, Ronaldu Bodnieku (11 punktu) un Andi Pikānu (9 punkti). Otrajā grupā startējošā jaunā Olaines komanda, kurā spēlē daži bijušie hokejisti no "Vecmeistariem", pieveica Valmieru ar 4:2, Rēzekni ar 5:2, bet nespēja noturēt Rīgas komandas hokejist Čirvas, Ankudinova un Smirnova veiksmīgos uzbrukumus, tāpēc zaudēja ar rezultātu 0:5, paliekot turnīra 4. vietā un ļaujot rīdziniekiem saņemt kausu ,medaļas un diplomus par izcīnīto 3. vietu. Visnotaļ jāuzteic tālo ceļu mērojusī Rēzeknes novada komanda un tās kapteinis Kaspars Kārklinieks. Komandai nav tādas spēļu prakses, kāda ir sāncenšiem, ne arī izteiktu līderu ar tik augstu hokeja pieredzi un meistarību, bet ir apņēmība un vēlēšanās rast finansējumu, lai varētu biežāk trenēties un piedalīties turnīros. Cīņā par 5. vietu Valmiera uzvarēja Bausku ar 5:1.

Fināls notika starp grupu līderēm - Pleskavas un Ogres komandām. Tikai 2. perioda beigās (19. minūtē) Ogres komandas uzbrucējam Ronaldam Bodniekam izdevās iemest pirmo ripu Pleskavas hokejistu vārtos, bet Pēterim Ostošovam trešdaļas pēdējās sekundēs - paaugstināt rezultātu līdz 2:0 Ogres labā. Taču šī otrā ripa acīm redzot morāli sagrāva visumā spēcīgo Pleskavas komandu. 3. periodā vēl četras ripas atradās viesu vārtos pēc Māra Legzdiņa, Guntara Pāla un vēl dieviem Ostošova metieniem. Pleskavas komanda ieguva Piemiņas kausu, turnīra 2. vietas uzvarētāju kausu, diplomus, īpašus sertifikātus par piedalīšanos turnīrā, bet aizsargs Siļins Dmitrijs tika atzīts par labāko turnīrā.

Katram komandas cienījamākam vecmeistaram "Aldaris" kā viens no hokeja sacensību atbalstītājiem dāvāja siltu pledu. To saņēma: Rēzeknes komandā Jānis Stankevičs, Bauskai - Jānis Dzenis, Valmierai - Atis Empelis, Olainei - Jurijs Butakovs, Ogrei - Andis Pikāns, Rīgai - Guntars Balodis un Pleskavai - Igors Vasiļjevs.

LSVS rīkotā 2013. gada starptautiskā hokeja turnīra vietu kārtība sekojoša: Ogre, Pleskava, Rīga, Olaine, Valmiera, Bauska, Rēzeknes novads. Komandu pārstāvji pateicās Valmieras Olimpiskā centra darbiniekiem, īpaši Jānim Laurim, viesmīlīgajām "Naktsmājām" un garšīgo ēdienu gatavotājai Elitai par rūpēm un laipnību, kā arī izteica vēlēšanos ik gadu, pēdējā septembra brīvdienās, rīkot šāda formāta turnīru starp Latvijas pašvaldību komandām, uzaicinot arī ārvalstu sadraudzības pilsētu hokeja veterānus.

Šo turnīru organizēja Sporta menedžeru apvienība "Smartrix", tas varēja notikt pateicoties Valmieras pilsētas domes, Latvijas Sporta veterānu savienības , Vidzemes Olimpiskā centra, AS "Aladaris", un hokeja inventāra tirdzniecības uzņēmuma "Hokejam.lv" atbalstam. Ar turnīra tehniskajiem rezultātiem varēs iepazīties www.lsvs.lv un www.smartrix.lv .