Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Viesturs Roziņš
  Publicēts: 2009-03-07  08:50:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Pēc “Ogres faktu” publikācijas “Plāno ieviest Ikšķiles pilsētas noformējuma vienoto stratēģiju”, vairāki lasītāji interesējās, vai arī Ogres novadā tuvākajā laikā plānots pievērst uzmanību vizuālajam tēlam.

“Ogres fakti” ar šo jautājumu vērsās Ogres novada domē.

Kā paskaidroja domes preses dienesta pārstāve Baiba Trumekalne, ar tūrisma attīstību cieši saistāms 2007.gadā notikušais Starptautiskais arhitektu, ainavu arhitektu un pilsētplānotāju plenērs Ogrē - konkurss, kura laikā tika aktualizētas vairākas būtiskas problēmas un akcentēti veicamie darbi, lai situāciju uzlabotu.

Apkopojot plenērā apgūto informāciju, ir iznācis buklets - grāmata, kur aprakstīta  tā gaita un rezultāts. Plenērā gūtās idejas ir tāda kā nākotnes vīzija par to, ko vajadzētu uzlabot un kādai vajadzētu būt Ogrei.

Plenēra laikā tika aktualizētas pilsētas teritorijas attīstības galvenās problēmas, kuras nākotnē ir jārisina:

1) Ogres pilsētai attīstoties, laika gaitā ir degradēts sākotnējais vēsturiskais Ogres kā kūrortpilsētas vizuālais tēls.

2) Teritorija funkcionāli sadalīta ar galvenajiem transporta maģistrālēm, kas ar Ogres upi veido sliktu funkcionālu saikni.

3) Pilsētas centrālā daļa ir pārblīvēta ar padomju laikos būvētām tipveida daudzstāvu daudzdzīvokļu mājām, pie kurām nav pietiekošas labiekārtotas rekreācijas, aktīvās atpūtas iespēju teritorijas.

4) Ogres centra rekreācijas teritorija nav labiekārtota, netiek pienācīgi kopta (nav vides pieejamības visām iedzīvotāju mērķu grupām, nav nodrošinātas ērtas piekļuves iespējas Ogres upei pilsētas centrālajā daļā, kā arī Daugavai, Ogres upei un vecupes ezeriem, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem trūkst labiekārtotu aktīvo atpūtas un tūrisma iespēju, nepietiekami labiekārtotas peldvietas, nav izveidotas un akcentētas skatu un atpūtas vietas).

5) Nav sakārtota Ogres estrādes infrastruktūra.

6) Pavasaros palu laikā veidojas ledus sastrēgumi, kā rezultātā rodas plūdu draudi;

7) Ogres HES un Daugavas HES radītās problēmas;

8) Ainava gar Ogres krastiem aizsegta ar kokiem.

Lai risinātu šīs problēmas, nākotnē nepieciešams uzlabot pilsētas vizuālo tēlu ar oriģināliem arhitektoniskajiem un arhitektūras mazo formu risinājumiem - rast iespēju atpūtai pie ūdeņiem dažādu Ogres iedzīvotāju un viesu mērķu grupām, izveidot aktīvās atpūtas iespējas pie ūdeņiem, izveidot labiekārtotu parku un pievilcīgu, sakoptu vidi, izveidot funkcionālu un drošu transportu, gājēju, veloceliņu kustības organizāciju, autostāvvietas, akcentēt ainavisko skatu vietas, uzlabot estrādes vizuālo tēlu.

Kā noskaidrots, Ogres novada domes perspektīvās attīstības nodaļa šobrīd strādā pie veloceliņu izbūves Ogrē. Perspektīvā plānots izstrādāt veloceliņu tūrisma maršrutus. Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Aivita Orupa pastāstīja, ka TIC šobrīd strādā pie projektiem un savu ideju realizācijas, lai varētu piesaistīt ES līdzekļus šīs jomas attīstībai.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

daba 
2009-03-19  12:58:18
Esmuainavu arhitekts kas dzīvo Ogrē. Piekrītu gandrīz visam. Vienīgi , jā Ogres upeskrastus aizsedz koki. A ko atsegt?- privāto Dzīvojamo apbūvi?estrādes vizuālo tēlu lai uzlabo īopašnieki, jo estrāde taču neatrodas uz brīvības ielas. estrādi ikdienā nevar redzēt. Bet nesakoptu pilsētu-nenopļautos iekšpagalmus, neinteresantos stādījumus,un nesakoptās mazās arhitektūras formas. To gan var redzēt. Hesus nenojauksi un līdz ar to Jahtu klubus nav vērts celt, jo braukt tad nav praktiski kur no hesa līdz hesam. nulabi jāpalasa man tas buklets. bet savs viedoklis man ir.

krišs 
2009-03-07  20:05:19
Diemžēl arī 1.punkts. Ja pilsētas tēvi apzinātos, ka tieši ar šo kūrorta pilsētas statusa atjaunošanu vai vismaz daļēju iedzīvināšanu varētu uzlabot tēlu un arī naudiņu pilsētas kasē nopelnīt, tad būtu jauki. Bet paskatieties, par ko domē lielākoties lemj...

dorns 
2009-03-07  15:54:54
Jā - 5 punkts ir pilnīga taisnība!!!!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības